FC Slovan Liberec | Modrobílý týden informuje o výsledcích týmů Slovanu v předchozím týdnu
04.12.2013

Modrobílý týden informuje o výsledcích týmů Slovanu v předchozím týdnu

Lukáš Michalík
Liberec - Uplynulý týden hrála svá soutěžní utkání už jen dvě mužstva Slovanu. Áčko bohužel prohrálo na Slavii a tak nás může těšit alespoň domácí výhra U19 nad silným Zlínem.

A tým

• Předehrávané 16. kolo učinilo definitivní tečku za podzimní částí Gambrinus ligy. Slovan čekala ligové derniéra v letošním roce v pražském Edenu, kde se hráči střetli s mužstvem Slavie.

• Trenér Šilhavý v utkání postrádal zraněné Delarge a Keliče, jejich posty zaujal Frýdek s Karišikem. Slavia do utkání vstoupila aktivně, což ji ostatně přikazovalo tabulkové postavení, protože Pražané byli před tímto zápasem poslední. Do vedení se ovšem dostal Slovan, to když v 10. minutě skvělým pasem oslovil Fleišman Rabušice, který přehodil bezmocného Rakovana a otevřel skóre. Naše vedení ovšem nemělo dlouhého trvání a již po čtvrt hodině bylo srovnáno. Dostál přihrávkou vybídl Juhara, jenž prostřelil Kováře a stanovil poločasový výsledek 1:1.

• Úvod do druhé půle patřil domácím, své šance ale "Sešívání" nevyužili. Slovan kontroval střelou Šurala, se kterou si však brankář Rakovan poradil. Po šedesáti minutách hry zahrávali domácí přímý volný kop, k němuž se postavil Juhar a s přispěním Rybalkovy teče procedil míč za Kovářova záda podruhé. Poté sudí Jílek odpískal pokutový kop po faulu na Rabušice, nicméně po dohodě s asistentem jej vzápětí odvolal. Naši hráči se sice v závěru snažili alespoň o vyrovnaní, to ale bohužel nepřišlo a tak se Slovan s podzimní částí rozloučil v Edenu prohrou 1:2.

• Slovan tak nakonec přezimuje na šestém místě v tabulce se ziskem pětadvaceti bodů. Na třetí Teplice máme tříbodové manko.

Starší dorost - U19

• Ve 22. kole Celostatní ligy staršího dorostu hostili liberečtí dorostenci na umělé trávě stadionu U Nisy mužstvo Zlína.

• Liberečtí se dostali do vedení zhruba deset minut před pauzou, kdy se po akci z levé strany prosadil Karel Knejzlík. Do druhé půle vstoupili hosté viditelně nabuzeni a šest minut po přestávce dokázal Koller po odráženém balónu vyrovnat. Když už se zdálo, že si oba týmy připíší po bodu, vzal na sebe odpovědnost liberecký kapitán Ondráček, který z trestného kopu zamířil přesně pod břevno. Naši dorostenci tak porazili Zlín 2:1.

• V sobotu U19 cestuje k dalšímu soutěžnímu utkání do severočeského Mostu.

30.11. 13:30 Cel. lig. st. dor. U19, 22. kolo Slovan Liberec (14.) - Fastav Zlín (7.) 2:1 UMT Nisa reportáž
2.12. 18:00 Gambrinus liga, 16. kolo Slavia Praha (15.) - Slovan Liberec (4.) 2:1 Eden Aréna reportáž