FC Slovan Liberec | Naposledy na podzim! Slovan v 16. kole zamíří do Jihlavy
02.12.2016

Naposledy na podzim! Slovan v 16. kole zamíří do Jihlavy

Kryštof Rossmann
Liberec - V rámci ePojisteni.cz ligy se naše mužstvo během roku 2016 představí v sobotu naposledy. O poslední body před zimní přestávkou bude bojovat na půdě jihlavské Vysočiny. Podaří se ukončit podzimní část české nejvyšší soutěže vítězně?

FC Vysočina Jihlava

Jihlava nezažívá zrovna vydařenou úvodní polovinu sezóny. Po patnácti kolech jsou modrožlutí na patnácté, sestupové, pozici. Na záchranu ztrácejí čtyři body, a i proto budou chtít proti Slovanu bojovat na maximum.

Vysočinu jistojistě nepovzbudí ani skutečnost, že v jedenácti vzájemných zápasech s naším mužstvem si odnesla výhru pouze v jednom případě. Stalo se tak během závěru ročníku 2014/2015 a vítězství to bylo vysoké. Po brankách Klimenta, Mešanoviče, Nerada a Harby se domácí hráči radovali na Stadionu v Jiráskově ulici z výsledku 4:0.

Nicméně nejčastěji končí společné měření sil remízou. Ta přišla na řadu již šestkrát, čtyřikrát se radoval ze zisku tří bodů Slovan. Nejvíce gólů padlo během druhého střetnutí v sezóně 2013/2014. Liberečtí tehdy ovládli přestřelku i díky dvěma brankám Luboše Kolára 3:2.

Na koho si bude muset dát obrana Severočechů pozor? Tři branky má na svém kontě lotyšský ofenzivní záložník Davis Ikaunieks. Dvou přesných tref docílil libereckým fanouškům dobře známý Michael Rabušic a Pavel Dvořák. Co se gólových nahrávek týče, klubové statistice vévodí Augusto Batioja a Lukáš Zoubele, kteří naservírovali balón přesnému střelci ve dvou případech.

0 PROMĚNĚNÉ PENALTY1

Slovan doposud v podzimní části nasbíral patnáct bodů a patří mu až dvanáctá příčka tabulky. Jeho posledním soupeřem bylo Slovácko, se kterým po divokém průběhu zahrnujícím dvě odpískané penalty a tři červené karty remizoval 2:2.

Ještě předtím však modrobílí přejeli skvělým výkonem ázerbájdžánský Karabach 3:0, čímž si udrželi naděje na postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. Pro trenéra Jindřicha Trpišovského byla právě tato výhra první domácí ve skupině Evropské ligy.

Oba celky se již střetly během 2. kola. Vysočina nakonec díky vyrovnávací brance po nařízeném pokutovém kopu z 80. minuty ukořistila bod. Reportáž z tohoto utkání naleznete zde. Obrazovou reportáž z tohoto střetnutí můžete zhlédnout ve videoreportáži

Nejlepšími ligovými střelci našeho mužstva jsou Daniel Bart a Nikolaj Komličenko. Ten proměnil obě nařízené penalty v souboji se Slováckem. Pokud nepočítáme brankáře Martina Dúbravku (1260), tak největší porci minut odehrál David Hovorka (1080), přes milník tisíce minut se vyšplhali ještě Radim Breite (1072) a Vladimír Coufal (1035). Martin Dúbravka prozatím v lize odchytal dvanáct zápasů, z nichž v šesti dokázal udržet čisté konto.

Poslední vzájemné soutěžní utkání

2. kolo (7. 8. 2016) FC Slovan Liberec - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 12. Baroš - 80. Urdinov z pen. Rozhodčí: Machálek - Kotík, Vysloužil. ŽK: Pokorný, Breite, Folprecht - Šulek, Rosa, Batioja, Urdinov. Diváci: 4 938. Hráči utkání: Baroš - Hanuš.

FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite (64. Karafiát) - Bartl (86. Hadaščok), Folprecht, Navrátil (81. Komličenko), Wesley - Baroš.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Urblík, Šulek - Batioja (90.+2 Šamánek), Hronek, Ikaunieks (87. Fulnek) - Dvořák (58. Rabušic).