FC Slovan Liberec | Neskutečná atmosféra! Fanoušci i hráči zasluhují velké poděkování, říká Jindřich Trpišovský
Menu Další Zavřít Zavřít
14.08.2017

Neskutečná atmosféra! Fanoušci i hráči zasluhují velké poděkování, říká Jindřich Trpišovský

Dominik Jakubec
Liberec - Nedělní zápas se Spartou přinesl velmi dramatickou zápletku. Slovan si nakonec v devíti hráčích dokráčel pro jeden bod, a to i díky skvělým fanouškům. "Semkli se s námi dohromady a společně jsme bojovali proti hráčské přesile," ví trenér Trpišovský.

Po utkání se Spartou se v médiích objevily ostré reakce ze strany soupeře k vašemu komentáři o provokacích Ben Chaima. Co na ně říkáte?
Už se k tomu nechci moc vracet. Nerad bych odváděl pozornost od toho, co se dělo na hřišti. Výhradu Sparty, že jsem po zápase při hodnocení utkání komentoval chování jejich hráče, plně respektuji a přijímám.

Jak se nyní s denním odstupem za zápasem ohlížíte?
Jsem z něj nadšený. Byla tu skvělá a fantastická kulisa. Po nějakých pěti letech bylo v Liberci na ligu vyprodáno, fanoušci vytvořili vynikající atmosféru. Zároveň jsem hrozně rád, že jsme i v devíti dokázali utkání dovést do remízového stavu. Víc jak půl hodiny jsme hráli bez dvou vyloučených hráčů, přesto jsme skórovali. Hráči si za svůj výkon zaslouží absolutorium.

Byla nedělní atmosféra tou nejlepší, jakou jste dosud U Nisy zažil?
Toto a pak domácí zápas s Marseille byly jednoznačně top zážitky. Strašně bych chtěl fanouškům poděkovat. Ti naši vytvořili vynikající atmosféru. To, že jsme hráli v devíti, v podstatě vynahradili, protože nás neskutečným způsobem hnali vpřed. Hostující fanoušci zase hlasitě hnali Spartu, na poměry české ligy to byla nevídaná atmosféra.

Takže i fanoušci Slovanu nesou podle vás velký podíl na konečném výsledku?
Určitě. Po zápase jsme se o tom bavili i s hráči. Z diváků jsme cítili, že se s námi semkli dohromady a společně jsme bojovali proti hráčské přesile. Hráčům hrozně pomáhali, hnali nás při každé obranné i útočné akci. Spojení našich hráčů a fanoušků bylo prostě úžasné. Před utkáním jsem hráčům říkal, že tu bude plný dům. Že se na nás lidé přišli podívat a že od nás musí vidět, že jsme schopni se na hřišti obětovat. Chtěli jsme je svým výkonem strhnout, což se podle mě naplnilo.

Zdálo se, že Spartu zaskočilo, jakým způsobem jste na ni i v devíti vyrukovali. Souhlasíte?
Určitě vás překvapí, když hrajete proti devíti hráčům, kteří vás neustále napadají a nenechají vás v klidu rozehrát. To byl podle mě klíč k bodovému zisku. Nezatáhli jsme se před vápno a nečekali jsme, co s námi Sparta udělá. I v devíti hráčích byli kluci schopni držet těžiště hry daleko od naší brány.

Při vyloučení Ondřeje Kúdely a Milana Kerbra přitom Slovan přišel o dva v podstatě nejzkušenější hráče, na hřišti zbyl velmi mladý tým. Neměl jste strach, jak se se situací zbylí hráči vypořádají?
Přesně tohle mi problesklo hlavou, ze hřiště šli dva naši nejzkušenější hráči. Zbyl tam devatenáctiletý Graiciar a hráči kolem 23 let, ať jsou to Ondra Karafiát, Ondra Kolář, Petr Ševčík a všichni ostatní. O to větší radost mám z toho, jakým způsobem se k tomu na hřišti postavili. Hráli jsme v podstatě v rozestavení 3-3-2, což na tréninku nikdy netrénujete. (úsměv) Při standardních situacích jich bylo ve vápně o dva méně. A přesto na to i tak mladý tým dokázal na hřišti zareagovat. Ale znovu říkám, kdybychom tu neměli takovou podporu fanoušků, bylo by to daleko složitější.

Věříte, že vás takovéto utkání může do dalších kol povzbudit?
Doufám, že to bude takové pozitivní nakopnutí. Máme suverénně nejmladší tým v lize, což také znamená, že se dají očekávat určité výkyvy výkonnosti. Stačí se podívat třeba na srovnání zápasů v Olomouci a proti Spartě. Všechny body jsme posbírali v domácím prostředí, což je i o určité psychice. S týmem na tom pracujeme. Podobný výsledek může být před Mladou Boleslaví vzpruhou. Na hřišti jsme si ukázali, že je to jen o hlavě a o nás. Teď se budeme muset vypořádat se ztrátami Milana Kerbra a Ondry Kúdely. Věřím však, že si tuto bojovnost a nasazení přeneseme i do dalšího utkání.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Ponyexpres Delikomat
Mediální partneři
Kalendář Liberecka RCL