FC Slovan Liberec | Pavelka po Marseille: Výsledek mrzí, ale v Evropě jsme ostudu neudělali
11.12.2015

Pavelka po Marseille: Výsledek mrzí, ale v Evropě jsme ostudu neudělali

Lukáš Michalík
Liberec - Slovan se sice do jarní fáze Evropské ligy neprobojoval, v prestižní soutěži si ale dobrými výsledky svou pověst znovu vylepšil. Závěrečná prohra s Olympiquem Marseille mrzela kapitána Davida Pavelku především kvůli skvělým fanouškům. "Jsme rádi, že byl plný dům, užili jsme si to, a spíše právě kvůli fanouškům nás ten výsledek mrzí," hlesl po utkání reprezentační záložník.

Ve Francii jste byli pod velkým tlakem, odolali jste, ale tentokrát jste brzy po poločase prohrávali už o tři branky. Jak vám v tu chvíli bylo?
Myslím si, že ten výsledek by spíše odpovídal utkání ve Francii. Řekl bych, že i když jsme dnes nebyli tak výrazní na míči, jak jsme zvyklý, po většinu zápasu jsme netahali za kratší konec. Nebylo to tak markantní jako v Marseille, ale bohužel všechny zajímavé situace jsme soupeři nabídli my. Oni je využili a k tomu měli ještě jednu velkou šanci, takže kdyby to bylo 0:3 už po poločase, nikdo by se nemohl divit.

Po změně stran přišlo herní zlepšení. Čím si jej vysvětluješ?
Ve druhém poločase jsme začali hrát trochu jednodušeji a vyústily z toho dva góly. Možná kdybychom v tu chvíli dokázali vyvinout větší tlak, mohlo to být ještě zajímavé, ale myslím si, že Marseille ukázala, že jednoznačně patří dál a my to s pokorou přijímáme. Samozřejmě jsme rádi, že byl plný dům, užili jsme si to, a spíše právě kvůli fanouškům nás ten výsledek mrzí.

Marseille velice rychle napadala a vám tak kolikrát nezbývalo, než se uchýlit k dlouhým nákopům. Dělal vám pressing soupeře velké potíže?
Byl záměr hru trochu zjednodušit, protože oni mají velmi dobrý pressing. Viděli jste sami, že terén dělal problémy oběma týmům a my jim nechtěli špatnou rozehrávkou nabídnout nějaké šance. Bohužel, ty chyby jsme udělali přesně v pásmu, kde jsme nechtěli a soupeř je potrestal góly.

I tak byl ovšem podzim v Evropské lize nadmíru vydařený, souhlasíš?
Myslím si, že na to, co jsme tady za ten půlrok odvedli, můžeme být pyšní. Jak Liberci, tak celému českému fotbalu, jsme v Evropě ostudu neudělali. Samozřejmě, nepovedená tečka nás trochu mrzí, protože jsme po dlouhé době cítili, že tím posledním zápasem žije opravdu celé město. Byla spoustu akcí, dostalo se nám velké podpory a z tohoto pohledu jsme věřili možná více, než bylo reálné. Moc jsme chtěli, ale bohužel to nevyšlo.

Rozhodčí nařídil pokutový kop po tvém průniku. Jednalo se o jasný faul?
Podle mě jasná penalta. Kluci to vyřešili skvěle, já se v tu chvíli vysunul až na vápno a zkusil si to dát mezi stopery. Kupodivu, ač nejsem žádný rychlík, tak jsem se před ně dostal, už jsem chtěl zakončovat a soupeř mě stáhl.

Patříš k tradičním exekutorům pokutových kopů. Odradilo tě, že jsi byl faulovaný?
Penalta v takovém zápase se nekope každý den, ale já jsem v tomto ohledu dost pověrčivý, takže jsem to tentokrát nechal Márovi Bakošovi.

Věřil jsi po těch dvou vstřelených gólech, že byste to ještě mohli otočit?
V tu chvíli jsme samozřejmě, stejně jako lidi na stadionu, věřili. Bohužel, pak ten náš tlak trochu utichnul, ani rozhodčí nás tam nechtěl moc pouštět a potom už Marseille zkušeně držela míč. Nějaké náznaky jsme ještě měli, ale soupeř na konci přidal pojistku a bylo hotovo.