FC Slovan Liberec | Snad jsme se poučili i z nepovedených zápasů, hodnotí přípravu juniorky Pavel Čapek
Menu Další Zavřít Zavřít
16.02.2017

Snad jsme se poučili i z nepovedených zápasů, hodnotí přípravu juniorky Pavel Čapek

Dominik Jakubec
Liberec - Příprava juniorského týmu ve středu skončila posledním zimním duelem s Varnsdorfem. Nyní už tým trenéra Pavla Čapka netrpělivě očekává první jarní kolo na hřišti Českých Budějovic. "Těší mě, že se náš Jan Šulc uchytil v áčku, kde pro jaro zůstane," hodnotí zimní období kouč Čapek.

Jak celkově přípravu hodnotíte?
Myslím si, že byla velmi rozmanitá. Na úvod jsme na soustředění v Heřmanicích nabírali kondici a užili jsme si tam skvělé podmínky a servis. Poté jsme se přesunuli do našich podmínek a sehráli řadu dobrých zápasů. Nastoupili jsme místo áčka proti Trenčínu nebo Táborsku, byly to pro nás nesmírně zajímavé konfrontace.

Jste s těmito zápasy spokojen?
Víceméně ano, až teď ke konci přípravy se nám zejména duely s Ústím a Pardubicemi vůbec nevyvedly. Nicméně věřím, že i z toho už jsme se poučili a po povedené generálce s Varnsdorfem můžeme být spokojeni. Uvidíme, jak dopadne první zápas v Budějovicích.

Došlo také k několika změnám v kádru, je už v tuto chvíli definitivní?
Kádr je v tuto chvíli řekněme uzavřený. Odešel akorát Pospíšil a přišli pouze mladí kluci z dorostu. To se týká Kazdy a Prokše, kteří už s námi byli i na podzim, a nově Vrabce a Baláže. Ty jsme posunuli, protože jsme neměli zcela naplněný tým. Takže v podstatě vstupujeme do jara s velmi podobným kádrem jako na podzim.

V přípravě se ve vaší sestavě objevilo také několik srbských hráčů, jak je to s nimi?
Pokračovat s námi nebudou. Měli jsme je tu na zkoušce, ale myslím si, že nešlo o hráče pro nás. Typologicky podobné kluky v kádru máme a nešlo o fotbalisty, kteří by byli o tolik lepší, aby pro nás byli zajímaví.

Dá se asi očekávat, že za vás na jaře také nastoupí řada hráčů z áčka?
Samozřejmě s tím počítáme. Hráči, kteří nebudou pravidelně vytíženi v A-týmu, budou chodit hrát s námi. Zkrátka půjde o tradiční režim, na který jsme zvyklí.

Během přípravy áčka se v dobré formě blýskl Jan Šulc. Už je rozhodnuto o tom, zda stráví jaro v A-týmu nebo u vás?
Domlouvali jsme se o tom s trenérem Trpišovským. Šulc aktuálně zůstává v A-týmu, takže se akademii podařilo opět posunout hráče od mládežnických kategorií až do té nejvyšší. Nevím, jak přesně bude vytížen, to se uvidí po úvodu jara, takže je možné, že klidně odehraje i nějaké zápasy za nás, ale měl by být součástí áčka.

S týmem trenéra Trpišovského se připravoval i Erik Micovčák, jak to bude s ním?
U něj jsme aktuálně domluveni, že bude pendlovat mezi A-týmem a juniorkou, podle toho, jak bude áčko potřebovat. Dá se tedy říct, že by se měl pohybovat na hraně kádru.

Může podle vás mladík Šulc dostat na hřišti prostor i v tak náročné situaci, v jaké A-tým momentálně je?
Honza už s nimi chodil trénovat pravidelně s áčkem na podzim, navíc odehrál velmi dobré přípravné zápasy a trenéři si ho pochvalovali. Myslím si, že si to zaslouží. Je to skromný kluk a rozhodně v sobě talent má. Věřím, že prostor na hřišti dostane a že třeba i A-týmu na jaře pořádně pomůže.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Liberecký kraj Polpur
Mediální partneři
Beat radio Hattrick