FC Slovan Liberec | Tohle by se rozhodně stávat nemělo, soudí o potížích v utkání s Admirou Egon Vůch
29.07.2016

Mödling - Tak bláznivý zápas ještě v kariéře nezažil. Egon Vůch se s dvěma vstřelenými góly stal hrdinou zápasu, v němž Slovan zvítězil na hřišti Admiry 2:1, mluvit se však bude spíše o nefotbalových momentech. "Báli jsme se, aby se to vůbec dohrálo," přiznal Vůch po zápase.

Co jsi na průběh zápasu říkal?
Tohle by se v evropských pohárech rozhodně nemělo stávat. Je to podle mě docela ostuda. My jsme se soustředili na to, abychom i po těch výpadcích byli stále v pohybu. Nebylo vůbec snadné se po třech výpadcích světel udržet v nějakém tempu. Naštěstí jsme to zvládli a vezeme si velmi dobrý výsledek.

V závěru navíc následovala nepříjemná strkanice.
Byly tam ostré zákroky a řada z nás má docela horkou hlavu, takže jsme se museli držet. Ale nechtěli jsme si zápas zbytečně pokazit.

Naopak jeden z domácích hráčů viděl červenou kartu.
Já už jsem byl na lavičce, takže jsem pořádně neviděl, co se stalo. Je dobře, že Honza Navrátil udržel nervy a červenou kartu tak dostal jen soupeř. To nám nahrává. Že si to takhle zkazili, to je jen jejich vizitka a ostuda.

Zápas narušil také vpád výtržníka na hřiště, co jsi říkal na velmi pomalý zásah ochranky?
Spíš jsem se bál, že má nějakou bombu nebo co, měl nalepené dlouhé vousy a nikdo netušil, co může provést.

Jak moc podle tebe přerušení narušila zápas?
Oni před prvním výpadkem docela šlapali vodu, takže nám to tehdy trochu uškodilo. Ale v hlavách jsme se na to připravili. To, že byl nějaký výpadek, nás příliš nerozhodilo, byli jsme během zápasu lepší a potvrdili jsme to i po přerušení.

Báli jste se, že by se utkání nemuselo dohrát?
Hlásili, že pokud by světla po nějakých dvaceti minutách nenaskočila, dohrávalo by se v pátek. My to ale chtěli dohrát ve čtvrtek, klidně i pod slabým osvětlením. Rozhodně by to bylo lepší, než to dohrávat nebo dohrávat odvetu. Jsme rádi, že se to zvládlo dohrát a ještě s takovým výsledkem.

Přehlídku neobvyklých momentů rozšířilo také zranění rozhodčího. Zaregistroval jsi ho?
Už během zápasu se rozhodčí držel za lýtko, tak jsem se ptal, co mu je. Říkal, že je po zranění a že to nemá doléčené. Na druhý poločas už vyběhl jiný. Vypadal opravdu špatně, nedivil jsem se, že zápas nedokončil.

Podařilo se ti dvakrát skórovat, to tě jistě těší?
Určitě je příjemné se takhle trefit. Obě branky padly po Cufových centrech. První gól byl nějak odražený, míč jsem měl ve vzduchu, tak jsem zkrátka šmiknul a spadlo to tam. Při druhém jsem přeskočil jednoho z jejich stoperů, odrazilo se to od tyče zpět a já už to mohl doklepnout. Ale jsme teprve v poločase. Nic není zdaleka hotové. Hlavně bychom měli zůstat nohama na zemi.