FC Slovan Liberec | Tomáš Koubek: Ve čtvrtek si nemůžeme dovolit zopakovat stejný výkon
Menu Další Zavřít Zavřít
01.12.2015

Tomáš Koubek: Ve čtvrtek si nemůžeme dovolit zopakovat stejný výkon

Dominik Jakubec, Jan Kobylík
Zlín - Zneškodnil nejednu obrovskou gólovou příležitost, přesto musel Tomáš Koubek ve Zlíně dvakrát lovit míč ze sítě. S výkonem týmu rozhodně nebyl po utkání spokojen. "Můžeme být ještě rádi, že jsme nedostali víc gólů," smutnil mladý gólman.

Potvrdilo se, že se vám letos na Moravě příliš nedaří. Uvědomili jste si tuto sérii?
Už jsme se o tom bavili. Kromě Slovácka jsme všude na Moravě prohráli nebo remizovali. To nás hrozně mrzí, možná právě tyhle ztráty jsou důvod, proč nehrajeme na úplné špici. Neumíme zkrátka zvládnout zápasy po Evropské lize.

Měli jste problémy s únavou po náročném duelu v Braze?
Na to se v tomhle zápase nemůžeme vymlouvat. Nastoupilo hodně hráčů, kteří byli čerství. Ale vždy je těžké hrát ve čtvrtek Evropskou ligu a pak se připravit na úplně jinou soutěž. Zlín je skvěle organizovaný, hraje dobře odzadu a my na ně nenašli recept. Neměli jsme ani pořádnou šanci na gól, oni si jich naopak vytvořili hodně a můžeme být i rádi, že to neskončilo ještě hůř.

Při prvním gólu tým až příliš snadno propadl. Mohl bys ho popsat?
Zbytečně jsme ztratili balon ve středu hřiště, Zlín utekl do protiútoku, přilétl centr přes celé vápno a Koreš hlavičkoval úplně sám. Po povrchu to ještě sklouzlo, nestihl jsem nijak reagovat. Udělal to hezky. Ale hlavně jsme měli hrát úplně jinak, nepřizpůsobili jsme se tomu, co na nás ve Zlíně čekalo, a soupeř vyhrál úplně zaslouženě.

Ve čtvrtek hrajete ve Zlíně znovu. Vracíte se do Liberce, nebo zůstáváte zde?
Jsme na hotelu v Luhačovicích, zůstáváme tu. Ve čtvrtek nás čeká odveta poháru a tam už si nemůžeme dovolit předvést stejný výkon a výsledek. Musíme se sebrat, takhle hrát nejde. Je jedno, jestli se blíží konec podzimu, nemůžeme takhle zadarmo odevzdávat body.

Jak podstatný je pro vás postup v poháru?
Je pro nás velmi důležitý. Chceme mít na jaře co nejvíce zápasů. Nevíme, jak to dopadne v Evropské lize, a rozhodně chceme hrát také další soutěž, než pouze ligu. Hůř než dnes už ve čtvrtek hrát nemůžeme.

Co pro vás prohra znamená vzhledem k situaci v tabulce?
Znamená to, že jsme opět ztratili. Máme nyní stejně bodů, jako Slavia, a s tou hrajeme za týden. Tam se rozhodne, jestli přezimujeme na pohárových příčkách.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Librax ITADECO
Mediální partneři
Náš region Rádio Impuls