FC Slovan Liberec | Všem se nám ulevilo, přiznal po vítězství nad Příbramí Milan Baroš
05.03.2017

Všem se nám ulevilo, přiznal po vítězství nad Příbramí Milan Baroš

Lukáš Michalík
Liberec - Ve 43. minutě neproměnil pokutový kop a v tu chvíli se zdálo, že střelecké trápení Slovanu nebere konce. O necelé dvě minuty později se už ale Milan Baroš prosadil a svým gólem pomohl týmu k důležité výhře. "Jsem rád, že jsem tu penaltu ještě do konce poločasu odčinil, a že jsme dokázali urvat tři body," pochvaloval si zkušený útočník.

Na jaře jste v lize konečně zvítězili. Je to velká úleva?
Pro nás to bylo velmi důležité utkání. Zvládli jsme ho, takže se nám všem ulevilo. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepší a je jen škoda, že jsme nevyužili další šance. Mohli jsme rozhodnout dříve, takhle jsme se strachovali až do konce.

Uvědomoval sis vzhledem ke svým zkušenostem tíhu situace v tabulce více než ostatní?
Myslím si, že i mladí kluci si uvědomovali, o co hrajeme, a že potřebujeme vyhrát. Čekají nás teď dva těžké zápasy, takže kdybychom to nezvládli, situace by pro nás byla troufám si říct kritická. Teď máme 19 bodů a můžeme se trochu uklidnit.

Jak bys popsal ten neúspěšný penaltový moment?
Penaltu mi Aleš Hruška vystihl. Díval jsem se na to a šel tam dopředu, vytáhl mi to. Měl jsem mu to dát výše, nebo úplně po zemi. Kopnul jsem to pro něj ideálně, takže z mojí strany chyba.

Pak jsi ale své zaváhání odčinil tím nejlepším možným způsobem...
Potočný s Bartlem udělali pěknou akci, já jsem si zaběhnul před prázdnou branku a Dan mi to krásně předložil. Jsem rád, že jsem tu penaltu ještě do konce poločasu odčinil, a že jsme dokázali urvat tři body.

Byl tvůj gól tím rozhodujícím momentem?
Tím byl až gól Egona Vůcha (úsměv). Ale samozřejmě jít do kabiny s jednogólovým vedením, navíc po neproměněné penaltě, bylo pro psychiku velmi důležité. Kdybychom nastupovali do druhé půle za stavu 0:0, Příbram by možná ještě více bránila, ale to se naštěstí nestalo. Mohli jsme hrát klidněji. Myslím, že jsme hráli dobře, ale musíme proměňovat více šancí.

Teď máte před sebou dvě velmi těžká utkání. S jakými ambicemi do nich půjdete?
Budou to těžké zápasy, ale jak s Plzní, tak se Slavií budeme chtít bodovat. Myslím si, že tým je tady kvalitní, jen musíme dát více kvality do té finální fáze. Mužstvo je ale poskládané dobře, dneska ukázalo, na co má, a já doufám, že v tom budeme pokračovat.