FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brozany - Slovan B 1:1
29.10.2023

Béčko si z utkání s Brozany přivezlo bod za remízu 1:1

Brozany/Liberec - B-tým v rámci 13. kola České fotbalové ligy sehrál venkovní duel v Brozanech. Mužstva odehrála velmi vyrovnané utkání, což odpovídalo i blízkému umístění v tabulce. I přes mnoho šancí vstřelila každá ze stran pouze jednu branku, zápas tak skončil nerozhodně 1:1.
13.kolo, neděle 29.10.2023, 14:30, Brozany
SK Sokol Brozany SK Sokol Brozany
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
SK Sokol Brozany:

Kouba – Soungole (46. Jindráček), Zárybnický, Schettl, Krátký, Chukwuma (67. Stupka), Bubeníček, Strada, Bechyně, Šup, Tichý (90.+2 Novotný)

Náhradníci: Dombrovskij – Jindráček, Stupka, Ugwu, Koča, Čada, Novotný

FC Slovan Liberec B:

Vliegen – Winkler, Lehoczki, Govaers, Kytka (68. Horňáček) – Polyák, Lexa (89. Kočka), Hudák (64. Málek), Hadaščok (68. Lupoměský), Kok, Juzvak (89. Valenta)

Náhradníci: Musil – Kočka, Valenta, Málek, Horňáček, Bartoš, Lupoměský

Branky: 52. Krátký - 49. Juzvak

Žluté karty: 61. Tichý, 75. Strada, 77. Jindráček, 87. Krátký - 25. Lehoczki, 30. Hadaščok, 51. Winkler, 74. Lexa

Rozhodčí: Havlík – Lovětínský, Janíček

Béčko sehrálo další duel s vyrovnaným soupeřem, který se nacházel o dvě příčky výše v soutěžní tabulce. Již krátce po začátku se dostal domácí tým do velké šance, kdy z hranice vápna vypálil Chukwuma. Brankář Vliegen však dokázal pokus domácích zneškodnit. Další šanci měla po delší době naše rezerva, a to sice hlavičkou Hudáka po centru, kterou jen těsně minul bránu.

Krátce před koncem první půle měl podobnou příležitost Kok, nicméně ten také minul. Domácí v nastaveném čase sice vstřelili branku, ovšem ta nebyla uznána kvůli odmávanému ofsajdu.

V úvodu druhého poločasu byl aktivnější náš tým. To přineslo ovoce hned ve 49. minutě, kdy si Andrij Juzvak na zadní tyči počkal na propadnutý balón a následně bez váhání prostřelil brankáře Koubu. Bohužel však radost vydržela jen velmi krátce, o tři minuty později totiž soupeř vyrovnal. Marek Krátký vyslal do vápna vysoký balón, který i přes nepovedenou snahu o teč spoluhráčem dopadl za záda Vliegena.

Ačkoliv se hráči B-týmu snažili o strhnutí výsledku utkání na svou stranu, svého cíle nedosáhli. Nejblíže k tomu měl patrně Lexa, a to sice nedlouho po brance domácích. Zpoza vápna dobře vypálil pod břevno, tam byl ovšem včas brankář Kouba. Duel skončil remízou 1:1.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Chci kluky moc pochválit za dnešní výkon, včetně hráčů, kteří do hry naskočili z lavičky. Všichni se velmi dobře vyrovnali s těžkým prostředím na hřišti Brozan. Mrzet nás může jen několik situací před brankou soupeře, které mohly skončit rozdílovým gólem. I přes úspěšné poslední zápasy musíme zůstat pozorní, čekají nás velice důležitá poslední dvě kola. Hned do příštího zápasu s Českou Lípou musíme jít stejně připravení jako dnes.”