FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Bohemians 1905 B 2:1
06.09.2020

Béčko slaví první body, na domácí půdě přehrálo Bohemians

Redakce
Liberec - Béčko Slovanu ve třetím kole ČFL porazilo rezervu pražských Bohemians 2:1. Premiérové vítězství v nové sezoně zařídili našemu mužstvu brankami Yu a Juzvak, za hosty skóroval Lukáš Musil.
3.kolo, neděle 6.9.2020, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:1
(1:0)
Bohemians Praha 1905 BBohemians Praha 1905 B
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Černický, Bína, Juzvak (88. Kratochvíl), Barac, Michal, Kazda (66. Daněk), Dvořák (C), Šulc, Kang-hjon (90+2. Kim), Mashike
Bohemians Praha 1905 B: Pčevolodov – Vala, Václavík (C), Jirsa (46. Musil), Květ (72. Buneš), Keita (71. Štěpánek), Ugwu, Hašek (77. Anh Le), Krch, Vondra, Pokorný (46. Hůlka)
Branky: 19. Yu, 78. Juzvak – 57. Musil. Neproměněná penalta: 54. Ugwu (BOH), Hasalík zneškodnil. ŽK: 30. Černický, 57. Hasalík – 76. Musil. Rozhodčí: Ježek – Pilný, Klečka. Diváci: 150.

Do duelu vstoupili aktivněji hosté, už v šesté minutě se dostali ke střele ze strany vápna, ale Hasalík proti pokusu stačil vystrčit nohu a ránu vyrazil. Liberecký gólman byl v akci i o chvíli později, když zlikvidoval dělovku Romana Květa ze standardní situace.

Na druhé straně se Slovan nemýlil. Skvělou průnikovou přihrávku obdržel Yu a přízemní střelou k levé tyči obstřelil Pčevolodova. Po půlhodině hry měl na hlavě druhou trefu Slovanu Mashike, ale hlavičku stihl gólman Bohemians nakonec zachytit včas.

První poločas už další větší šanci nenabídl, ale po přestávce se začaly dít věci... V 53. minutě sudí nařídil pokutový kop pro hosty po faulu na Keitu, k exekuci se postavil Ugwu, ale Hasalík jeho pokus fantasticky zachytil. Tlak klokanů však pokračoval a vygradoval o pouhé tři minuty později, když střídající Lukáš Musil dostal příliš mnoho prostoru na pravé straně vápna a zakončil nechytatelně.

Vyrovnaný stav vydržel až do blížícího se konce. Rychlý brejk našeho mužstva chytře vyřešil Andrij Juzvak, jenž si počkal na povedenou přihrávku, zacílil a Pčevolodova propálil střelou k bližší tyči. Ruský hráč první svůj první gól v ČFL oslavil kotrmelci. A nakonec slavil i zbytek týmu, protože vedení už udržel do závěrečného hvizdu a připsal si první tři body v novém ročníku.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Velmi cenné vítězství s kvalitním a silně posíleným týmem. První poločas byl vyrovnaný s větším množstvím šancí na naší straně, jednu z nich využil Yu po ideální přihrávce Mashikeho. Ve druhém poločase nás soupeř od začátku přehrával a my se nedostali do kombinace, přežili penaltu, ale stejně jsme v 57. minutě inkasovali. Teprve po brance jsme se dostali do hry, začali mít i šance a jednu z nich v 78. minutě využil po ose Mashike - Yu Juzvak. Koncentrovanou hrou jsme již soupeře do další šance nepustili a vyhráli jsme."