FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Most - Souš 2:3
17.09.2023

Béčko v přestřelce s Baníkem Most - Souš nebodovalo

Liberec – Velká škoda. Slovan svedl na domácí půdě vyrovnanou bitvu s Baníkem Most - Souš, proti favoritovi se dostal do vedení už v 6. minutě, pak ale hosté převzali iniciativu a třemi brankami skóre otočili. Trefa Olafa Koka v nastavení už na rozdělení bodů nic nezměnila, naše mužstvo prohrálo 2:3.
7.kolo, neděle 17.9.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:3
(1:2)
FK Baník Most - SoušFK Baník Most - Souš
FC Slovan Liberec B: Hasalík – Winkler, Horňáček, Govaers, Juzvak (85. Wydrzynski) – Kočka (59. Hadaščok), Polyák, Lexa (77. Valenta) – Málek (59. Lupoměský), Kok, Penner (85. Šolc)
FK Baník Most - Souš: Lichtenberg – Gluski, Novák, Novotný (85. Krukowski), Štefko (90+1. Novický), Bína, Petržílka, Kubeš (75. Rjaska), Pátek, Radba, Jacobovici
Branky: 6. Polyák, 90+2. Kok – 11. Jacobovici, 25. Petržílka, 51. Kubeš. Rozhodčí: Nedvěd – Flade, Trojan. ŽK: 82. Hadaščok, 85. Horňáček – 65. Kubeš, 77. Novák, 85. Novotný. Diváci: 200.

Slovan vstoupil do zápasu s Baníkem ideálně. Už v šesté minutě po aktivním startu duelu skóroval Tomáš Polyák a naše mužstvo vedlo 1:0. Náskok ovšem modrobílým příliš dlouho nevydržel, zanedlouho se po chybě v rozehrávce dostali hosté k balonu a chybu potrestal Adin Hananya Jacobovici.

Mostu - Souši vyšla lépe i druhá polovina poločasu, po rohovém kopu udeřil Adam Petržílka, hosté vedli. Po změně stran si vytvořily oba celky řadu zajímavých příležitostí, jako první se trefil opět Baník, a to už v 51. minutě, kdy zvýšil brankový rozdíl Matěj Kubeš.

Ačkoliv se Slovan snažil ztrátu dohnat, na body již výkon nestačil. Ve druhé minutě nastavení pouze snížil Olaf Kok. Naše mužstvo soupeři podlehlo 2:3 a v tabulce mu patří s pěti body čtrnáctá příčka, naopak Most - Souš je třetí. V příštím kole modrobílí vyzvou v derby Jablonec B.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Vstup do utkání jsme měli výborný a dobrou hru jsme korunovali úvodní brankou. Kvalitní pasáž jsme bohužel ukončili chybou v rozehrávce a další inkasovanou branku tentokrát z rohového kopu. Ve druhé půli měly oba týmy pár dobrých šancí. Stejně jako soupeř jsme proměnili jedinou z nich, a tak ze zápasu bohužel odcházíme bez bodu.”