FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 1:2
22.05.2015

Juniorka neproměňovala šance a s Hradcem prohrála 1:2

Liberec - Naše juniorka se v pátek podruhé v tomto týdnu představila na domácím hřišti, když tentokrát hostila Hradec Králové. Zejména vinou rychlých gólů v úvodu obou poločasů a neproměňování velkých šancí však tentokrát na rozdíl od pondělí zaváhala a podlehla východočeskému celku 1:2.
33.kolo, pátek 22.5.2015, 13:00, Městský stadion
1:2
(1:1)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Kubát – Franič, Bong, Bláha, Polívka, Machuča (80. Barac), Tabeira (63. Knejzlík), Janků, Calazans, Ondráček (C), Henzl.
FC Hradec Králové: Ordelt – Drozd, Heger, Ptáček, Lacina (68. Pago), Zorvan, Drozd, Vobejda (C), Fenz, Zezula (85. Sluka), Kayamba.
Branky: 44. Bláha – 3. Lacina, 50. Zorvan. ŽK: 53. Zorvan (HKR). Rozhodčí: Mrkáček – Kříž, Krupa.

Hostující tým vlétl do utkání velmi aktivně a i díky zaváhání defenzivy Slovanu šel velmi rychle do vedení. Ve třetí minutě totiž nepochopitelně prolétl vápnem centr až ke zcela osamocenému Davidu Lacinovi a ten bez sebemenších potíží otevřel skóre. Domácí byli dlouho zaskočení a nedařilo se jim na tuto komplikaci zareagovat.

Až po zhruba dvaceti minutách měl vyrovnání na hlavě Martin Franič, ale mířil pouze do míst, kde stál Adam Ordelt. Gól měl o několik momentů později na kopačce také Adam Ondráček, v rozhodující chvíli si ale před brankářem a dotírajícím obráncem ukopl balon až do autu.

V té době Slovan plně převzal otěže zápasu a svého soupeře zatlačil do defenzivy. Vůbec největší šanci měl před sebou Tabeira, který dokonce po přihrávce od Marcose běžel sám na brankáře, Ordelt ho ale skvěle vychytal. Stejně výtečně si počínal také při dalších příležitostech, nakonec ale těsně před poločasem přeci jen kapituloval. Po stříleném centru z pravé strany se zblízka pohodlně prosadil Ondřej Bláha.

Také po změně stran mohli domácí skórovat, ale Marcosův centr dokázal Zezula na poslední chvíli překazit. A Hradec trestal. Po rychlém brejku využil Filip Zorvan situaci dva na jednoho a bez potíží vrátil svému týmu vedení.

Východočeši měli následně několik minut hru pod kontrolou a v rozmezí snad 30 sekund docílili dalších dvou branek, ani jedna ale nemohla být pro ofsajd uznána. Pak se opět obě mužstva vyrovnala a iniciativu postupně přebírali domácí, kteří chtěli minimálně vyrovnat.

Mnoho k tomu nechybělo Tomáši Polívkovi, který zakončoval v krkolomné pozici do téměř prázdné branky, ale nakonec vysoko přestřelil. O chvíli později už se dokonce Polívka radoval, když hlavou propálil Ordelta, ale předčasně – gól nebyl znovu pro ofsajd uznán.

Ještě více musely domácí mrzet situace ze závěrečné desetiminutovky. Nejprve po Ordeltově nesmyslném vyběhnutí z vápna pálil do prázdné brány Ondráček, ale těsně minul, následně se své šance na vyrovnání zalekl střídající Barac, když rovněž před odkrytou brankou zaváhal a poslal míč vedle tyče. Hradec tak nakonec udržel na severu Čech těsnou výhru 2:1.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): "Dnes jsem z výsledku zklamaný. Byl to soupeř, který hrál podobně jako my, tedy tvrdě, agresivně, nenechávali nám prostor a dobře bránili. My jsme zejména ke konci nedali velké šance, ale celkově si myslím, že byl Hradec lepší a výhru si zasloužil. V minulém utkání jsme podali rozhodně mnohem lepší výkon, tentokrát to nebylo ono. Zkrátka se mi zápas vůbec nelíbil."