FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FC Slovan 1:0
08.04.2019

Juniorka poprvé padla v nadstavbě, rozhodl gól Harby

Redakce
Uherské Hradiště/Liberec - Ke druhému utkání nastoupila juniorka proti Slovácku. Se soupeřem svedla vyrovnanou bitvu, nicméně na body nedosáhla. Rozdílovou branku vsítil v 31. minutě zkušený Haris Harba, Slovan podlehl celku z Uherského Hradiště 0:1.
N2, pondělí 8.4.2019, 13:00
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
1:0
(1:0)
1.FC Slovácko: Daněk – Janošek, Jamný, Krejčí, Miklík, Umeh, Řehola (80. Šenkeřík), Rezek, Krejčík (67. Janša), Harba, Olšanský (C).
FC Slovan Liberec: Hasalík – Baláž, Köstl, Dvořák (C), Knejzlík - Lehoczki, Kazda (66. Michal), Micovčák - Petr (58. Vrabec), Yu, Gembický.
Branky: 31. Harba. Rozhodčí: Z. Proske – R. Kotík, T. Batík.

Komentář

Slovan se dostal do první příležitosti už v páté minutě utkání, ale s razantním pokusem si brankář domácích nakonec poradil. Domácí zahrozili v 18. minutě, kdy se dostali do nebezpečného zakončení. Hasalík dobře zajistil míč letící nad břevno, ale o čisté konto po několika okamžicích přišel. Nejprve se vytasil s dvojitým zákrokem Daněk a pak na druhé straně udeřil Haris Harba.

Zkušený útočník s ligovými zkušenostmi zužitkoval centr z levé strany. Slovan už se před koncem úvodního poločasu do většího tlaku nedostal. Ihned po přestávce musel být liberecký gólman pozorný znovu. Hasalík proti střele z pravé strany kvalitně zakročil.

V 63. minutě se Slovan dostal do tlaku v šestnáctce soupeře, blok těl před sebou se ale ani jednom z hráčů propálit nepovedlo. V závěrečných minutách duelu se sice naše mužstvo dostalo k zahrávání několika standardních situací, avšak na vyrovnání nedosáhlo. Slovan jedinou branku podlehl Slovácku 0:1.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním bylo lepší Slovácko, ve druhém my. Gól, který jsme inkasovali, by se dal označit jako laciný. Spravedlivá by byla remíza."