FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:2
28.04.2019

Juniorka porazila doposud bezchybnou Olomouc a je první!

Redakce
Olomouc/Liberec - Skvěle! Juniorka Slovanu si poradila v náročném utkání s Olomoucí, když v nastavení druhého poločasu rozhodl ze standardní situace Aleš Nešický. Naše mužstvo zvítězilo 2:1 a vede průběžnou tabulku Juniorské ligy!
N5, neděle 28.4.2019, 13:00
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:2
(1:1)
SK Sigma Olomouc: Reichl – Diblík, Chytil, Kotouč, Látal, Matoušek (87. Kamas), Sláma, Zifčák, Zima, Zlatohlávek (75. Spáčil), Zmrzlý.
FC Slovan Liberec: Knobloch - Baláž (60. Petr), Köstl, Dvořák, Fukala - Kazda (78. Michal), Nešický, Micovčák (88. Yu) - Gembický (80. Vrabec), Musa, Šulc.
Branky: 25. Zifčák – 24. Micovčák, 90+2. Nešický.

Slovan vstoupil do utkání aktivně, ale dlouhé minuty ho brzdila nepřesná rozehrávka. Po první větší šanci zápasu se však rovnou měnilo skóre. Po získaném balonu v obraně Slovan ihned zamířil do ofenzivy. Třemi rychlými přihrávkami se míč dostal až na kopačku Erika Micovčáka a šikovný záložník se přesnou přízemní ranou ke vzdálenější tyči nemýlil.

Domácí dokázali odpovědět už za necelou minutu. K míči se dostal v šestnáctce trestuhodně zapomenutý Pavel Žifčák a tvrdou ranou nedal Knoblochovi šanci na zásah. O chvíli později se Olomoučtí dostali do další příležitosti, ale hlavička jednoho z fotbalistů v modrém dresu postrádala razanci. První poločas tak skončil nerozhodným skóre 1:1.

Ve druhé půli se oba celky soustředily na defenzivu a šancí tak diváci neviděli mnoho. Liberec se snažil Hanáky napadat vysokým presinkem, domácí ale jistotu v rozehrávce neztráceli. Ba naopak, v 67. minutě vytvořili závar před Knoblochou brankou, který musel vyřešit až jeden z obránců razantním odkopem.

O osudu duelu nakonec rozhodla branka v nastavení. Aleš Nešický dostal příležitost zahrávat trestný kop ze strany, míč ve vápně nevyzpytatelně skočil a zamířil přímo do šibenice Reichlovy brány. Naše mužstvo přehrálo Sigmu 2:1 a příští týden vyzve na domácím trávníku pražskou Spartu.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Olomouc byla zatím nejlepším soupeřem, odehráli jsme proti ní doposud nejtěžší zápas. Ten byl plný osobních soubojů. V prvním poločase jsme se ujali vedení, ale soupeř brzy srovnal. I když jsme měli asi víc jasných šancí, první půle skončila výsledkem 1:1. Druhý poločas byl vyrovnaný bez vážnějších šancí. Soupeř měl jeden závar, který jsme ubránili. Rozhodli jsme v 90. minutě ze standardky, když Aleš Nešický kopal trestný kop ze strany a míč šťastně prošel až do branky.