FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Neugersdorf 3:2
29.06.2017

Juniorka si poradila s Neugersdorfem 3:2

Liberec - I přes komplikace způsobené počasím nastoupila ve čtvrtek od 16 hodin juniorka proti německému Neugersdorfu. Předvedla se velmi solidním výkonem a vybojovala cennou výhru 3:2.
příp., čtvrtek 29.6.2017, 16:00
3:2
(1:0)
FC Oberlausitz NeugersdorfFC Oberlausitz Neugersdorf
FC Slovan Liberec: Sova - Baláž (46. Čuřík), Šustr, Lehoczki, Šustek - Michalec (46. Petr), Prokš, Kazda - Simić, Lemić, Gembický.
Branky Slovanu: Lemić, Petr, Simić.

Původně se toto utkání mělo sehrát v Heřmanicích na přírodní trávě, čtvrteční podmínky však těmto plánům nepřály. Vzhledem k vytrvalým dešťům se nakonec zápas přestěhoval do Liberce, kde se oba celky střetly na umělé trávě stadionu U Nisy.

V prvním poločase si Slovan počínal velmi aktivně a brzy se dočkal také odměny v podobě gólu. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu následoval přesný centr do vápna a Luka Lemić tuto nabídku proměnil.

Ještě před přestávkou mohl stejný hráč přidat ještě druhý gól. Po Balážově průniku do vápna přišel faul a penalta, nicméně s tou už Lemić nenaložil ideálně a šancí zvýšit skóre pohrdl.

Toho hosté po změně stran využili. Nejprve se jim podařilo vyrovnat a po další rychlé akci dokonce převzali vedení. Střídající Petr Petr však vyrovnal a utkání se tak pomalu blížilo ke smírnému konci.

Remíza se však nakonec nekonala. Přibližně pět minut před koncem ji po pěkné individuální akci odmítl Marko Simić, další z hráčů na zkoušce. Juniorka tak po dobrém výkonu zdolala Neugersdorf 3:2.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): Je škoda, že se utkání muselo vinou počasí přesunout. Měli jsme hrát na přírodní trávě v Heřmanicích, ale nakonec se zápas stěhoval k nám na umělou trávu. Jsme však rádi, že se utkání odehrálo. Vítězství nechci přeceňovat, za Neugersdorf nastoupili především mladší hráči, ale byl to rozhodně dobrý zápas a hrál se ve velkém tempu. Oproti předchozímu utkání, které jsme hráli v Pardubicích, jsme si vytvářeli více šancí a koneckonců jsme i vstřelili tři branky, k tomu měli penaltu... Předvedli jsme kvalitnější výkon v ofenzivě.