FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 5:1
08.10.2018

Juniorka si proti Hradci zastřílela, Votroky přehrála 5:1

Liberec - Na výhru nad silnou Mladou Boleslaví z minulého týdne navázala naše juniorka dalším skvělým výsledkem. V pondělí na domácí půdě porazila Hradec Králové vysoko 5:1 a upevnila si tak pozici v elitní šestici české skupiny Juniorské ligy.
11.kolo, pondělí 8.10.2018, 13:00
5:1
(3:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Vliegen – Kazda, Köstl, Lehoczki, Nešický, Pešek (80. Drahoš), Petr (80. Blažek), Prokš, Sukisa, Ulbrich (62. Lábek), Vuklišević.
FC Hradec Králové: Mach – Bičiště, Dermedjan (46. Brůža), Gjinollari (80. Novotný), Hynek, Kadlec, Kundrt, Petrik, Soukenik, Vobejda, Vorobev (69. Martinec).
Branky: 19. Sukisa, 28. Sukisa, 37. Nešický, 55. Nešický, 62. Pešek – 80. Vobejda. ŽK: 15. Prokš, 88. Nešický – 41. Kundrt, 69. Kadlec, 88. Vobejda.

Slovan vstoupil do utkání posílen o několik jmen z A-týmu. Do útoku naskočil Elvis Mashike Sukisa, do zálohy Jakub Pešek či Aleš Nešický a obranné řady vyztužil Damjan Vuklišević, který tak naskočil do prvního soutěžního utkání po odpykání disciplinárního trestu za červenou kartu ze zápasu na hřišti Sparty.

I díky těmto posilám si naše juniorka od začátku počínala výrazně aktivněji a brzy poprvé zaměstnala Macha, který si s prvním Sukisovým pokusem poradil. Hosté se do šancí příliš nedostávali, a když už se jim to po čtvrthodině hry povedlo, následovala pohroma.

Hradec sice vybojoval rohový kop, namísto nebezpečí pro Slovan však přišel rychlý protiútok, na jehož konci propálil osamocený Elvis Mashike Sukisa bezmocného brankáře Macha a zařídil Slovanu vedení. Převaha našeho týmu se tím jen upevnila a po necelé půlhodině to byl znovu Elvis Mashike Sukisa, kdo prudkou ranou uvnitř vápna překonal gólmana.

Pokračující tlak brzy přetavil v tříbrankové vedení Aleš Nešický a v tu chvíli už to s Hradcem Králové vypadalo velmi zle. Poměr střel po první půli byl více než výmluvný - devět ran na branku v podání Slovanu ku pouhým dvěma pokusům Východočechů.

V úvodu druhé půle se hosté pokusili s výsledkem něco udělat, po střele z vápna se však povedeným zákrokem vytáhl belgický brankář Vliegen. Namísto dramatu brzy Slovan uklidnil již čtvrtým zásahem Aleš Nešický a skóre tak nadále narůstalo.

Když se následně v 62. minutě trefil Jakub Pešek, který zvyšoval už na 5:0, mohlo dění na trávníku připomínat spíše exhibici. Slovan byl při chuti a snažil se přidat další góly, naopak královéhradečtí fotbalisté už se snažili pouze o čestný úspěch.

Toho se nakonec dočkali deset minut před koncem, když se po rychlé kombinaci prosadil Jan Vobejda a udělal tak symbolickou tečku za výsledkem. Na jasném vítězství juniorky Slovanu už tím ovšem nic nezměnil.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Zápas jsme zvládli velmi dobře. Hráli jsme aktivně a kromě pěti gólů jsme měli také řadu dalších velkých šancí po pohledných akcích. Jedinou malou kaňkou je pro nás inkasovaný gól v samotném závěru zápasu, ale jinak můžeme být se svým výkonem spokojeni.