FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
27.05.2019

Juniorka ukončila sezonu remízou v Boleslavi a je šestá

Mladá Boleslav/Liberec – Juniorka Slovanu v posledním zápase sezony remizovala s Mladou Boleslaví 2:2. Dvěma brankami se v utkání blýskl Yu. Slovan nakonec vybojoval šestou příčku nadstavbové tabulky, titul slavila olomoucká Sigma s dvoubodovým náskokem před druhou Zbrojovkou Brno.
N9, pondělí 27.5.2019, 13:00
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(0:1)
FK Mladá Boleslav: Vrána – Tvaroh, Komma (78. Krčmář), Novák, Dib, Hašek, Paixao, Kopa (C), Šimon, Machů, Vejr
FC Slovan Liberec: Hasalík - Baláž, Dvořák, Vukliševič, Šulc - Lehoczki (60. Prokš), Kazda, Vrabec - Petr, Yu, Gembický
Branky: 54. Hasalík (vla.), 85. Šimon – 26. Yu, 81. Yu. ŽK: 49. Kopa, 90+2. Machů – 74. Petr. Rozhodčí: Rejžek – Flimmel, Fišer. Diváci: 100.

Slovan proti Mladé Boleslavi začal aktivně. Už ve dvanácté minutě Vrabec unikal sám na brankáře Středočechů, nicméně vystřelil pouze vedle branky. Zanedlouho měl další rychlý brejk Gembický, nicméně Vrána, který rychle vyběhl a zmenšil střelci úhel, pokus útočníka Slovanu zneškodnil.

O chvíli později už se ale skóre měnilo. Po rohovém kopu našel Gembický patičkou Šulce a ten míč naservíroval do vápna. Přihrávka přišla přesně na kopačku Yua, který se nemýlil. Ve 35. minutě pomezní sudí neuznal našemu celku branku kvůli ofsajdu a v závěru první půle ještě spálil velkou šanci Vrabec.

A po přestávce přišel trest. Paixao se uvolnil před vápnem a poslal na bránu povedenou ránu. Trefil sice tyč, nicméně míč se odrazil od zad gólmana Lukáše Hasalíka až za brankovou čáru. I tak Slovan pokračoval v aktivním výkonu, po střídání na obou stranách se naše mužstvo dostalo znovu do vedení.

Po rohovém kopu Mladé Boleslavi zamířili Liberečtí do brejku a Yu přesnou ranou strhl vedení na stranu Slovanu. Vzápětí, jen o čtyři minuty později, se ale po tlaku domácích prosadil Matěj Šimon a vyrovnal na konečných 2:2.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Kluci odehráli dobrý zápas, ale zklamali jsme v koncovce. Měli jsme snad 15 gólových šancí a dva góly jsou málo. Obdržené branky byly navíc laciné."