FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 3:0
08.04.2014

Juniorka zaspala v Olomouci začátek a na body nedosáhla

Olomouc/Liberec - Ve 31. kole Juniorské ligy se liberečtí mladíci představili na půdě olomoucké Sigmy. Špatný začátek však náš tým o veškeré naději na úspěšný výsledek připravil. Domácí brzy získali náskok dvou branek, na které už svěřenci trenére Vavrušky nedokázali odpovědět a třetí výhru v řadě si nepřipsali.
31.kolo, pondělí 7.4.2014, 14:00, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
3:0
(3:0)
SK Sigma Olomouc: Blaha – Kováč, Svozil, Šindelář, Stříž – Navrátil, Habusta (59. Banovec), Richter (72. Bala), A. Ševčík (82. Holub) – Chorý, Rolinc.
FC Slovan Liberec: Kolář – Bong, Egert, Pokorný, Beníšek (46. Bělíček) – Novotný, Soungole (75. Dydiwicz), Bouška (80. Vojtěšek), Krejčí (46. Káva) – Frimmel, Ambrož (69. Lanfranchi).
Branky: 3. Navrátil, 5. Rolinc, 45. Chorý. ŽK: 0:2 (17. Novotný, 59. Soungole). Rozhodčí: Antoníček – Peřina, Drápal.

Diváci na Andrově stadionu nečekali na první branku příliš dlouho. Již po sto osmdesáti vteřinách se prosadila olomoucká juniorka. Richter povedeným pasem za obranu Liberce vysunul Jana Navrátila, kterou celou akci ještě vyšperkoval pohotovým obloučkem, kterým přehodil gólmana Koláře - 1:0.

V pátém minutě už vedli Hanáci o dva góly. Jakub Rolinc, který dostává prostor i v Á-týmu Sigmy se svým důrazem v pokutovém území dostal k centru z pravé strany a následně jej přetavil v druhou branku svého týmu - 2:0. Úvod utkání jasně patřil domácím. Do další slibné šance se dostal Ševčík, který ale trefil pouze horní konstrukci.

S přibývajícím časem se Olomouc dostávala do dalších šancí. Jenže ve dvacáté druhé minutě neuspěl Stříž a o pět minut později ani Rolinc. Liberečtí se na nějakou vyloženou gólovku v prvním poločase nezmohli a tak znovu udeřil domácí celek. V pětačtyřicáté minutě upravil na rozdíl tří branek Tomáš Chorý, který doklepl do sítě střelu Ševčíka - 3:0.

Liberec začal po změně stran aktivně. V šedesáté třetí minutě mohl snížit Káva, který se však zamotal do vlastních kliček a do zakončení se nakonec nedostal. Olomouc dala o sobě vědět o chvilku později. Rolince však o druhou branku připravila tyč a dorážku Chorého už zastavili hostující obránci.

Poslední slovo si vzali opět olomoučtí mladíci. Ševčík deset minut před koncem vybídl ke skórování Navrátila, který ale zamířil pouze nad svatyni brankáře Koláře.