FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 0:2
18.01.2014

Oslabený Liberec podlehl ve druhém utkání Tipsport ligy Pardubicím

Praha/Liberec - V sobotu čekal liberecké fotbalisty ještě jeden zápas. Vzhledem k tomu, že dvě utkání v rozmezí pár hodin na různých místech nešlo příliš stíhat, nastoupila proti Pardubicím liberecká juniorka.
Tipsport liga, sobota 18.1.2014, 13:00
0:2
(0:1)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Zoul - Zitka, Polívka, Beníšek (c), Ambrož, Kmoníček, Dydowicz, Bělíček, Bouška, Vojtěšek, Egert Náhradníci: Kubát, Krejčí, Kastelovič, Kaiser, Lanfranchi
FK Pardubice: Ptáček - Přibyl, Šejvl, Vencl,Pospíšil, Dostálek, Jeřábek (c), Fousek, Hundák, Fikejs, Fusek Náhradníci: Frydrych, Kopřiva, Němeček, Prokopec, Kim, Kudrna, Řezníček, Sklenáč, Pouček, Klátil, Kakrda
Branky: 5. Fusek, 63. Kim, Rozhodčí: Pechanec – Ratajová, Černý.

Hned v úvodu prokázali pardubičtí hráči větší zkušenost, když juniorku Liberce poměrně snadno přehrávali. Již po pěti minutách vedli Východočeši 1:0, když Dominik Fusek ve skluzu usměrnil do branky nabídku Tomáše Dostálka.

Po čtvrthodině hry mohlo být skóre ještě horší, Slovan tentokrát podržel brankář Martin Zoul, který předvedl rychlé reflexy proti hlavičce Ambrože. Pardubičtí i nadále tlačili, po více než půlhodině hry naopak Zoul poněkud zaváhal, když střelu z dálky v podání Jeřábka pouze vyrazil, naštěstí pro něj však Klátil nedokázal míč dorazit za jeho záda.

Před koncem poločasu však zahrozili i Liberečtí. Lukáš Bouška předvedl parádní individuální akci, dostal se až před brankáře Ptáčka, ten však prokázal své kvality a dokázal šanci vytěsnit na roh. Po poločase tak Slovan prohrával nejtěsnějším možným rozdílem.

Do druhé půle nasadili oba trenéři většinu náhradníků, na trávníku se tak představili takřka odlišné týmy. Obraz hry ovšem zůstával stejný, Pardubice měly stále více ze hry. Po hodině hry mohl skórovat Klátil, překonal střídajícího libereckého gólmana Kubáta, svou střelu však namířil pouze do břevna.

Krátce nato již byl rozdíl mezi celky dvoubrankový. Kim Daewon se postavil k exekuci přímého kopu z hranice velkého vápna a parádní střelou rozvlnil síť. Přestože východočeskému týmu stačilo pouze držet skóre, i nadále se vydával dopředu a zaměstnával obranu.

V závěru byly k vidění šance na obou stranách. Pardubický Lukáš Pouček tečoval střelu Kudrny do tyče, o chvíli později zaútočil Slovan, Kastelovič však nevyužil dobrou pobídku Lanfranchiho a bránu minul. S blížícím se závěrečným hvizdem ještě po pohledné akci trefil Tomáš Pospíšil obloučkem břevno Kubátovy svatyně, skóre se však již neměnilo. Liberečtí si tak v Tipsport lize připisují první porážku.