FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 3:3
25.03.2013

Půltuctová přestřelka v derby s Jabloncem o vítězi nerozhodla

Jablonec/Liberec - Liberecká juniorka znovu předvedla svoji sílu a bojovnost. Již podruhé v jarní části sezóny dokázala smazat tříbrankové manko soupeře a nakonec si připsat bod. Tentokrát to předvedla v rámci severočeského derby na půdě silného Jablonce.
23.kolo, pondělí 25.3.2013, 15:00, ZŠ Mozartova
FK Jablonec FK Jablonec
3:3
(3:1)
FK Jablonec: Fendrich – Hronek, Vaníček, Šidlo – Landovský, Pavlata, Skwarczek (85. Ledecký), Hloušek – Štemberk (71. Vodička), Kubista, Jurča (81. Linka).
FC Slovan Liberec: Zoul – Coufal, Lukes, Patka, Beníšek - Janů, Krystan - Drobílek (85. Káva), Delarge (46. Dydowicz), Kmoníček (78. Leibl) - Komenda.
Branky: 5. Kubista, 11. Skwarczek, 17. Šidlo – 20. Krystan (pen.), 76. Drobílek, 80. Komenda. ŽK: Pavlata, Vaníček - Janů. Rozhodčí: Bílek – Kříž, Langer.

Náš tým vstoupil do utkání v Jablonci značně posílen. V základní sestavě se objevil velezkušený Tomáš Janů a také ofenzivně ladění záložník Dzon Delarge. Úvodní minuty severočeského derby ale patři jen a pouze jabloneckým fotbalistům.

Liberečtí mladíci zaspali první minuty duelu a hned v páté minutě musel gólman Zoul lovit balon z branky. Přesný centr Landovského doplachtil až na úplně osamoceného Vojtěcha Kubistu, který byl hlavou neomylný a přesný – 1:0. Juniorka Slovanu ale jakoby nereagovala na inkasovanou branku a v jedenácté minutě už prohrávala o dva góly. Liberecká defenziva odvrátila centr Hlouška pouze k nohám Michala Skwarczeka, který neměl těžkou práci dopravit míč do sítě – 2:0.

Jablonečtí ale ani poté nepolevili a snažili se přidat další přesné zásahy. Vyslyšeni byli hned v sedmnácté minutě, kdy už to vypadalo s mladíky z města pod Ještědem hodně bledě. Hráči Baumitu zahrávali sérii rohových kopů a nakonec se přeci jen dočkali. Napotřetí si v šestnáctce nejvýše vyskočil Jakub Šidlo a poslal Jablonecké do slibného vedení – 3:0.

Hned o tři minuty později se ale přeci jen svěřenci trenéra Chytrého dočkali. Nařízenou penaltu s ledovým klidem proměnil Jiří Krystan a dal liberecké juniorce přeci jen nějakou naději – 3:1. Oba celky už více do konce poločasu nestihli a tak Jablonec odcházel do šaten s dvoubrankovým vedením.

V druhé pětačtyřicetiminutovce to dlouho vypadalo, že hrstka diváků už žádnou branku neuvidí. Jenže v sedmdesáté šesté minutě hrubě chyboval domácí Vodička. Toho dokonale využil Filip Drobílek a přesnou trefou snížil a vykřesal naději – 3:2. Náš tým po kontaktním gólu ožil a nakonec se zaslouženě dočkal vyrovnání. Třetí libereckou trefu přidal po krásném centru útočník Tomáš Komenda a deset minut před koncem rozhodl o dělbě bodů - 3:3.