FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Č. Budějovice 4:2
30.09.2019

Slovan porazil v ofenzivním duelu České Budějovice 4:2

Liberec - Slovan zvládl gólovou přestřelku s Českými Budějovicemi. V prvních třiadvaceti minutách padly hned čtyři branky, během druhé půle už pálilo jen naše mužstvo. Premiérový ligový gól v dresu Slovanu vstřelil Alexandru Baluta.
11.kolo, pondělí 30.9.2019, 18:00
4:2
(2:2)
SK Dynamo Č. BudějoviceSK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Chaluš, Mikula (C), Hybš – Karafiát, Mara – Malinský, A. Baluta (84. Beran), Potočný (77. Pešek) – Musa (75. Kuchta)
SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Helešic, L. Havel, Sivok (C), Kladrubský – Schranz, Mustedanagić, Kulhánek (75. Javorek), Havelka, Brandner (62. Delarge) – Rabušic (10. Ledecký).
Branky: 7. Baluta, 23. Potočný, 54. Musa, 70. Mara (pen) - 15. Ledecký, 16. Brandner. Rozhodčí: Rejžek - Paták, Poživil. ŽK: 13. Hybš, 50. Baluta, 66. Musa, 72. Karafiát, 90+2. Fukala - 36. Helešic, 50. Kulhánek, 69. Kladrubský Diváci: 2 936.
Diváci: 2936

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně. Krátce po začátku posílal křížem do vápna dva nepříjemné pasy Hybš, ale obě přihrávky nenašly adresáta. O chvíli později se ke střele z hranice vápna dostal Musa, trefil tyč, ale míč pohotově dorazil do sítě Alexandru Baluta.

Stejný hráč navíc o chvíli později pálil znovu, tentokrát ho ale Staněk vychytal, když vyrazil míč mimo nebezpečné území. Zanedlouho si míč ke standardní situaci postavil Karafiát a jen těsně balon nezakroutil do šibenice. Na druhé straně se divákům připomněl povedenou ranou Mustedanagič, Nguyen jeho bombu zpoza vápna vytěsnil mimo tři tyče.

Bláznivý začátek duelu podtrhla 15. minuta. Kladrubský poslal míč přesně na hlavu střídajícího Davida Ledeckého, který se nemýlil. O necelou minutu později se také prosadil Patrik Brandner poté, co liberecká obrana nestihla zastavit dlouhý pas do úniku. Gólové hody ale ani zdaleka nekončily, ve 23. minutě poslal Malinský míč na hlavu Romana Potočného a ten hlavičkou překonal gólmana Dynama.

Další šanci měl na kopačce Musa, který se dostal do slibné pozice po zachycení rozehrávky hostujícího gólmana jedním ze spoluhráčů. Branku ale nevstřelil stejně jako Baluta pálící po pasu Potočného mimo. Naše mužstvo začalo aktivně i druhou půli, což vyústilo ve vedoucí branku. Potočný nasměroval svůj centr po rohu k Petaru Musovi a chorvatský útočník se nemýlil.

Na čtvrtý zásah diváci nemuseli dlouho čekat. Jiří Kladrubský fauloval v šestnáctce Romana Potočného a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Kamso Mara ranou do pravé šibenice. V 80. minutě mohl snížit Ivan Schranz, který se snažil překvapit vyběhnutého Nguyena, jeho ráně však scházela přesnost. Zápas tak nakonec skončil výhrou Slovanu 4:2, naše mužstvo se před vlastními diváky radovalo podruhé v sezoně.

Tisková konference po utkání:

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Šlo o zajímavý zápas s infarktovým vstupem. Po naší rychlé brance jsme měli šanci Baluty na 2:0. Dvěma hrubými chybami a důsledností soupeře jsme prohrávali 1:2, což bylo těžké pro naší nově složenou stoperskou dvojici. Důležitá byla branka Potočného. Řekli jsme si, že musíme ve druhé půli zvýšit tlak na obranu a brankáře soupeře. Krásnou branku přidal Petar Musa a z penalty skóroval Kamso Mara. Myslím, že šlo o dobrý fotbal pro diváka. Naposledy se nám nepovedl zápas s Teplicemi, tentokrát byla z mužstva cítit energie."

David Horejš (SK Dynamo České Budějovice): „Bod si neodvážíme zaslouženě, bohužel jsme předvedli některé nesmyslné situace. Dostali jsme venku čtyři góly. Děláme chyby, které ligoví soupeři dokáží potrestat. Sice jsme vstřelili dvě branky, ale čtyřikrát inkasovat je zkrátka moc. Doufáme, že nebude vážné zranění Michaela Rabušice, byla by to pro nás velká ztráta. Bohužel to vypadá na kolenní vaz, víc zjistíme po vyšetření."