FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:1
20.07.2016

Slovan v prvním středečním duelu přehrál Varnsdorf 2:1

Liberec - V prvním ze středečních duelů nastoupil náš tým na Městském stadionu proti druholigovému soupeři z Varnsdorfu. Do konce přípravy zbýval v tu dobu pouze zhruba týden, hráči tedy měli jednu z posledních příležitostí přesvědčit trenéry, aby si vybojovali místo v sestavě. O motivaci tak měli postaráno.
Městský st., středa 20.7.2016, 11:00
2:1
(2:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Hladký – Nitrianský, Karafiát, Chlumecký, Bartošák – Bláha, Folprecht – Hadaščok, Sixta (68. Obročník), Navrátil – Šulc (84. Heppner).
FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Filip, Kozma, Neubert, Durdevič, Fotr, Knejzlík, Daníček, Richter, Zbrožek.
Branky: 34. Šulc, 41. Hadaščok - 60. Durdevič.

Do utkání vstoupil Slovan aktivně a už po několika minutách si vytvořil první zajímavou příležitost. Šulc však se zakončením ve vápně dlouho váhal a nakonec střílel z těžké pozice, kdy nakonec jeho pokus srazila defenziva na roh. Jinak však úvod utkání příliš šancí nenabídl, obě obranné řady působily bezchybně a ohrožení jedné či druhé branky nepřipouštěly.

V podobném duchu hra pokračovala po celou první půlhodinu, diváci se dočkali pouze náznaků šancí. Nicméně ve 34. minutě šel Slovan do vedení. Po parádní akci po levé straně následovala zpětná přihrávka na penaltový puntík, kde stál připravený Jan Šulc a přesnou ranou pod břevno otevřel skóre utkání.

Ještě před přestávkou to už bylo dokonce o dvě branky. Po zaváhání obrany se Vojtěch Hadaščok objevil zcela sám před brankářem a šajtlí nedal Porcalovi sebemenší šancí zasáhnout. Stejný hráč navíc mohl přidat i třetí branku, po Nitrianského centru však hlavičkoval do břevna. O minutu později už se Slovan znovu prosadil, Sixtova dorážka do prázdné branky však nebyla pro ofsajd uznána. Slovan tak po poločase vedl 2:0.

Úvod druhé půle připomínal start té první, také tentokrát jsme na vážnější šanci nějakou dobu čekali. Bartošák sice po úniku nasměroval do vápna dobrý centr, žádný z jeho spoluhráčů však na míč nedosáhl. Naopak Varnsdorf se po hodině hry radoval z branky. Nitrianského přihrávku vystihl Fahrudin Durdevič a sám před brankářem nezaváhal.

Varnsdorf mohl dokonce vyrovnat, ale po přímém kopu vychytal Daníčka brankář Hladký. O deset minut později pro změnu zaútočil Slovan, když Hadaščok chytře vysunul Navrátila, toho ale vychytal střídající brankář Samoel. Ten si následně poradil i s hlavičkou Michala Obročníka po centru z pravé strany.

Místo tlaku hostí se v závěru u míče drželi převážně naši hráči a Slovan tak už další úpravu skóre nedopustil. Naopak Navrátil ještě zkusil prověřit Samoela, jeho střela však mířila nad. Náš tým tak přehrál Varnsdorf 2:1.