FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 4:3
02.07.2014

V atraktivním duelu přestřílel Slovan pražskou Duklu 4:3

Nymburk/Liberec - K prvnímu z dnešních dvou přípravných utkání nastoupil Slovan proti Dukle Praha. Tento duel přinesl nakonec celých sedm branek a diváci si tak užili velmi atraktivní a napínavou podívanou, ze které nakonec vítězné vyšli naši hráči.
Přidáno video z utkání.
přát., středa 2.7.2014, 11:00, Nymburk
4:3
(2:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Jarolím, Sackey (76. Kmoníček) - Obžera (65. Frimmel), Pavelka, Luckassen - Hadaščok (76. Dydowicz).
FK Dukla Praha: Rada (46. Chudý) – Mat. Hanousek (46. Jeřábek), Mar. Hanousek, Juroška, Čajič, Vorel (46. Krmenčík), Procházka (65. Svoboda), Berger (46. Hlinka), Gedeon (46. Ouedraogo), Pospíšil, Polom.
Branky: 16. a 71. Hadaščok, 31. Jarolím, 84. Frimmel, - 19. Procházka, 67. Mar. Hanousek, 69. Krmenčík. ŽK: 39. Sackey, Rozhodčí: O. Berka – O. Černý, J. Musil.

V úvodu utkání byli aktivnější hráči Dukly, hned ve druhé minutě se v dobré pozici objevil Juroška, ale nedokázal zakončit tak, aby ohrozil libereckou branku. O to nebezpečněji si počínal Aldin Čajič, který si na konci úvodní desetiminutovky přichystal míč k volnému přímému kopu a z hranice pokutového území orazítkoval břevno Kolářovy branky!

Naši hráči sice zpočátku tahali za kratší konec, přesto však šel Slovan v šestnácté minutě do vedení. Po jedné z prvních útočných akcí poslal Kevin Luckassen přesný centr na hlavu Vojtěcha Hadaščoka a ten překonal gólmana Radu. Pražané ovšem velmi rychle odpověděli - hned o tři minuty později proběhla velmi podobná akce na druhé straně hřiště, Juroška našel volného Jiřího Procházku a ten vyrovnal.

Hra nabrala na obrátkách a diváci se tak mohli těšit z pohledné podívané. Tu podtrhl po půlhodině hry Marek Jarolím, který napřáhl ze vzdálenosti okolo 25 metrů a i když si Rada na míč sáhl, jeho trajektorii už příliš nezměnil a balon tak zapadl do sítě. Před závěrem první půle ještě Marek Hanousek z dálky protáhl Koláře, ten si ale s jeho pokusem poradil. Do kabin tak Slovan odcházel s těsným náskokem.

I ve druhé půli pokračovala zajímavá ofenzivní podívaná, dlouho to ovšem vypadalo, že se skóre hned tak měnit nebude. Blízko branky byl po hodině hry Juroška, parádně zahraný signál však skončil pouze jeho ranou do břevna. O několik minut později se ale s góly roztrhl pytel.

Dukla nejprve dokázala vyrovnat. Marek Hanousek se z voleje dobře trefil do míče a nasměroval ho k zadní tyči branky bezmocného Koláře. A nezůstalo pouze u vyrovnání, o dvě minuty později už Pražané dokonce vedli. Při akci dvou střídajících hráčů si narazil Svoboda Michaelu Krmenčíkovi a ten dokonal obrat.

Slovan se ale nevzdal. Podruhé v zápase se trefil navrátilec Vojtěch Hadaščok, i tentokrát to bylo hlavou, když jeho směrem přesně odcentroval Vladimír Coufal. O pár minut později mohli do vedení jít opět hosté, tentokrát se ale zaskvěl Ondřej Kolář, když vytáhl Hlinkův pokus z přímého kopu. Staré moudro „nedáš - dostaneš” se projevilo za okamžik na druhé straně, když po přesném centru přidal čtvrtou branku mladík Denis Frimmel. Hráči Dukly se sice ještě pokusili vyrovnat, Kolář už ovšem znovu nekapituloval utkání tedy skončilo naším vítězstvím 4:3.