FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Přepeře 4:2
04.10.2020

Béčko posílené o hráče z hlavního týmu porazilo Přepeře

Liberec - Aktivní výkon a efektní obrat. B-tým zvládl náročné utkání s Přepeřemi (4:2), soupeře udolal aktivitou i produktivitou. Trefili se přitom čtyři různí střelci, kvalitní výkon předvedl Jan Šulc, jenž povedenými centr otočku nastartoval.
7.kolo, neděle 4.10.2020, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
4:2
(1:1)
FK PřepeřeFK Přepeře
FC Slovan Liberec B: Hasalík - Bína, Jugas, Dvořák, Kosek (75. Gembický) - Michal, Cancola (30. Kim), Kazda (85. Knobloch) - Juzvak (85. Daněk), Mashike, Šulc
FK Přepeře: Truksa – Novotný, Venc, Tvaroha, Vaníček (85. Elbel), Pavlata (C), Sedláček, Zaradny (72. Volf), Bulíř (72. Jaroš), Martan, Ježek (58. Synek)
Branky: 8. Yuzvak, 69. Kim, 74. Mashike, 83. Kazda – 17. Martan (pen.), 51. Martan. ŽK: Karty: 43. Novotný, 50. Ježek, 62. Vaníček, 65. Zaradny (všichni Přepeře). Rozhodčí: Švagr – Krejsa, Cichra.

Naše mužstvo vstoupilo do náročného duelu nejlépe, jak mohlo. Už v osmé minutě skóroval krásnou ranou do levé šibenice po brejku přes celé hřiště Andrij Juzvak, Přepeře však vzápětí vyrovnaly. Po ruce v šestnáctce kopali hosté penaltu, kterou neomylně proměnil Ladislav Martan.

Slovan pokračoval v aktivitě, ale své šance se mu nedařilo dotáhnout ke kýžené brance, naopak soupeř krátce po přestávce z nenápadné akce udeřil. Druhý gól v zápase si připsal po pohledné ráně Ladislav Martan. Zatímco naše mužstvo v posledních zápasech vedení ztrácelo, teď se nadechlo k obratu.

Kazdovu ránu z 54. minuty ještě Truksa vytáhl mimo tři tyče, na Šulcův parádní centr a hlavičku rybičkou Yi-seoka Kima ale už nestačil. Bylo srovnáno. Tým Petra Papouška s Petrem Myslivcem se srovnáním neuchlácholil, naopak ještě zvýšil obrátky.

Během 74. minuty poslal do vápna další centr Šulc a Elvisu Mashikemu ideálně sklepl míč Juzvak. Liberecký útočník pak na bránu vyslal nechytatelnou dělovku z voleje. Za pár minut ještě navíc zvýšil náskok Slovanu Matyáš Kazda, který zakončil rychlou kombinaci technickou ranou do šibenice.

B-tým udolal Přepeře a zapsal třetí výhru v sezoně, na kontě má nově deset bodů.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Svižný začátek poločasu začal nastřelenou tyčí soupeře a my hned z protiútoku dali branku po střele Juzvaka. Soupeř srovnal po penaltě za ruku. Měli jsme tři další dobré šance, ale ty vychytal brankář. Ve druhé polovině jsme po jednoduché akci dostali gól, který nás dostal do nepohody. Z té jsme se vymanili po centru aktivního Šulce a hlavičce Kima. Další velkou šanci měl na kopačce Michal, trefil však břevno. Následoval další centr Šulce, přiťuknutí Juzvaka a Mashikeho rána, která prostřelila obranu i gólmana. Pojistku přidal Kazda po střele do šibenice. Tvrdý zápas, v němž jsme byli aktivnější na šance a zaslouženě vyhráli."