FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 3:0
14.05.2018

Juniorka v Teplicích neuspěla, prohrála 0:3

Lberec - V pondělí v 11 hodin nastoupil náš tým na hřišti lídra nadstavby Juniorské ligy, Teplic. Proti severočeskému soupeři bohužel naši mladíci neuspěli, v první půli třikrát inkasovali a nakonec po bezbrankovém druhém poločasu prohráli 0:3.
O tit., pondělí 14.5.2018, 11:00
FK Teplice FK Teplice
3:0
(3:0)
FK Teplice: Němeček – Čmovš, Kodeš, Haljeta (73. Novotný), Hruštinec, Šimeček (78. Martirosjan), Trubač (60. Gebert), Zárybnický, Díaz (72. Berešík), Hasil (K) (82. Kotrba), Richter.
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Heppner (K) (49. Doležal), Vrabec, Baláž, Micovčák, Kazda, Vukliševič, Dvořák, Michal (80. Sixta), Gembický (70. Vébr).
Branky: 18. Haljeta, 32. Hruštinec, 45+1. Šimeček. ŽK: 36. Čmovš, 62. Hruštinec – 38. Micovčák, 62. Köstl. ČK: 66. Köstl. Rozhodčí: Severýn – Wilczek, Vitner.

Od úvodu utkání si Teplice vytvořily mírnou převahu. Po vlažnější první čtvrthodině hry se také dočkaly prvního gólu, když Nermin Haljeta z hranice vápna propálil brankáře Nguyena. Slovan doplácel především na horší důraz, u míče byl mnohem častěji domácí tým.

Ve 32. minutě už to bylo o dvě branky. Jakub Hruštinec se dostal k balonu uvnitř šestnáctky a přesnou trefou zvýšil na 2:0. Také Slovan se mohl prosadit, nicméně Kazda trefil pouze tyč a Vrabec zblízka minul teplickou branku.

V samém závěru první půle si nakonec Teplice připsaly ze své čtvrté šance třetí gól. Michal Šimeček totiž v nastaveném čase propálil Nguyena a po přestávce tak na ukazateli skóre svítilo hrozivé skóre 3:0.

Ve druhé půli se Slovan snažil dohnat náskok domácího celku, ale marně. Teplice naopak hrozily z protiútoků a v 56. minutě uchránil po povedené střele naše mladíky od inkasování skvělý zákrok Nguyena. šance na zdramatizování výsledku prudce klesly v následující desetiminutovce, kdy byl po dvou žlutých kartách v rozmezí pěti minut vyloučen Daniel Köstl.

S tříbrankovým vedením a v přesile už se Teplice nikam nehnaly a spíše si hlídaly výsledek. Závěr už žádné velké příležitosti ani branky nepřinesl, Slovan si tak z půdy severočeského soupeře odvezl porážku 0:3.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): V první půli byl soupeř důraznější, navíc si s míčem počínal rychleji a vypracoval si tak ze čtyř šancí tři góly. Také jsme si vypracovali nějaké šance, Kazda trefil tyč a Vrabec zblízka minul branku, ale bohužel jsme se neprosadili. Druhý poločas už byl ovlivněn červenou kartou pro Dana Köstla. Celkově šlo o zasloužené vítězství domácích.