FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 3:2
01.04.2019

Juniorka zvládla odvetu s Votroky! Dva góly dal Micovčák

Redakce
Liberec - Juniorka poslední zápas s Hradcem Králové prohrála, avšak tentokrát soupeři nic nedarovala a brala v prvním kole nadstavbové části tři body. Dvakrát se na výhře Slovanu poměrem 3:2 podílel Erik Micovčák, jednou se trefil Miroslav Dvořák.
N1, pondělí 1.4.2019, 13:00
3:2
(2:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Hnízdil - Baláž, Köstl, Dvořák, Knejzlík - Lehoczki, Kazda, Micovčák - Petr (85. Svetlošák), Yu (85. Lábek), Gembický (72. Michal)
FC Hradec Králové: Vízek – Gjinollari, Petřík (54. Kundrt), Soukeník, Kropáček (67. Brůža), Vobejda, Martinec, Locker (C), Pokorný, Firbacher, Finěk (84. Prouza)
Branky: 10. Micovčák (pen.), 32. Micovčák, 85. Dvořák – 78. Martinec, 90+2. Martinec. ŽK: 83. Knejzlík – 60. Pokorný, 83. Vobejda. Rozhodčí: Melichar – Kříž, Novák.

Slovan vstoupil do utkání aktivněji. Už v desáté minutě se po souboji na pravém kraji šestnáctky rozhodl rozhodčí pro pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Erik Micovčák a neomylně poslal Vízka na opačnou stranu branky. Ve 26. minutě mohl zvýšit vedení Slovanu Petr, avšak osamocen před zařízením nemířil přesně.

Diváci si tak museli počkat až na další akci Erika Micovčáka. Rychlý kontr fotbalistů v bílých dresech dotáhl šikovný záložník do dokonalosti, když po přesném pasu do vápna zamířil z první do pravé šibenice. Naše mužstvo vedlo už 2:0.

Po přestávce mohl udeřit také Yu, nicméně jeho hlavička z hranice malého vápna po centru Micovčáka mezi tři tyče nezamířila. A tak nakonec Votroci rozdíl ve skóre snížili. Zužitkovali totiž rohový kop. Gjinollari poslal do pokutového území kvalitní centr, nejvýše přitom vyskočil Jakub Martinec a bylo zaděláno na drama.

Ne však dlouho. V 85. minutě propadl centrovaný balón ze standardní situace s trochou štěstí až k Miroslavu Dvořákovi a ten se z velké blízkosti nemohl mýlit. Tím však ani zdaleka atraktivní duel neskončil. Ve dvou nastavených minutách se Votroci dostali do velké šance a byli úspěšní.

Agilní Jakub Martinec zpracoval šikovně na hranici šestnáctky míč a z halfvoleje poslal svou střelu za Hnízdilova záda. Hostům už ale na vyrovnání nezbyl čas, a tak bral Slovan tři body za těsné vítězství 3:2. V nadstavbové skupině A zůstaly v prvních nadstavbových zápasech stoprocentní ještě Bohemians, Sparta a Olomouc. Všechny tři celky včetně našeho mužstva tedy vedou průběžnou tabulku.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Bylo to odlišné utkání, než jsme sehráli před třemi týdny v Hradci. Tentokrát jsme nebyli lepším týmem, ztráceli jsme míče a ani v soubojích to nebylo ono. Přesto jsme po prvním poločase vedli 2:0 a to jsme ještě dvě další slibné šance neproměnili. Druhá půle se odehrávala především mezi oběma šestnáctkami bez vážnějších šancí. V 78. minutě soupeř po rohu snížil, o šest minut později se prosadil Dvořák a v poslední minutě ještě Hradec Králové korigoval na 2:3. Bylo to vydřené vítězství, ale i takové zápasy se dají zvládat. Výhra je pro nás důležitá a cenná.