FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 3:2
04.09.2020

Slovan otočil přípravný duel s Hradcem, dva góly dal Júsuf

Liberec - Reprezentační přestávku vyplnil přípravný duel proti druholigovému týmu FC Hradec Králové. Hrálo se v pátek dopoledne na hlavní ploše stadionu U Nisy a Slovan zapsal vítězství 3:2. Dva góly si připsal Júsuf, branku vstřelil i Jakub Jugas.
U Nisy, pátek 4.9.2020, 10:30
3:2
(1:2)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Nguyen (60. Hasalík) - Fukala, Kačaraba (46. Tijani), Jugas, Mikula (30. Šulc) - Pešek (60. Barac), Chaluš, Mara (46. Hromada), Mosquera - Nešický (60. Csáno) - Rabušic (60. Júsuf)
Náhradníci: Hasalík, Tijani, Barac, Hromada, Šulc, Csáno, Júsuf
Branky: 23. Jugas, 65. a 82. Júsuf - 20. Urma, 32. Dvořák

První náznak šance si vytvořil v osmé minutě po vrácení odraženého balonu Fukalou do vápna Rabušic. Dostal se sice do slibné pozice, ale míč mu v kritické chvíli uskočil ke gólmanovi. O chvíli později Mosquera vyslal povedenou přízemní ránu zpoza vápna, zařízení ale netrefil. Slovan pokračoval v aktivním výkonu, kolumbijský záložník utekl po levé straně a snažil se najít Rabušice. Těsně před obdržením přihrávky zakročil stoper soutěže. Neproměněné šance záhy vyústily v branku soupeře, po závaru ve vápně se dostal k balonu Otto Urma a nemýlil se.

Hradec po vstřelené brance pookřál, Jugas Nguyenovi nepříjemně ztečoval ostrý centr na bránu, gólman ale zůstal pozorný a míč zachytil včas. Jakub Jugas jako kdyby chtěl odčinit předchozí zaváhání, ve 23. minutě po rohu Mosquery zavěsil zblízka nekompromisně odražený míč do brány a bylo vyrovnáno. Nicméně Východočeši si brzy vzali vedení zpět, Pavel Dvořák pěknou střelou z voleje k levé tyči propálil vše, co mu stálo v cestě.

V samotném závěru úvodního dějství poslal Mosquera další vyvedený centr do vápna z rohu, Karačaraba ale hlavičku nasměroval jen nad břevno. Během 65. minuty Csáno s Júsufem, oba krátce po střídání, dobře atakovali domácí obranu, druhý zmiňovaný vypíchl obránci míč, dostal se do úniku a přízemní střelou bez problému skóroval. Hradec se hnal za vyrovnáním, po odrazu balonu ve vápně se dostali Východočeši ke střele, ale střídající Hasalík nemusel zasahovat. Míč se stočil mimo tři tyče. Ještě předtím se lehce začalo na trávníku přiostřovat, žlutou kartu si vysloužil Júsuf.

Během 82. minuty aktivní Júsuf hlavičkoval po dalším rohu Mosquery, před brankovou čárou se ještě snažil balon dorazit Tijani, ale gól byl nakonec připsán útočníkovi. Vedení 3:2 Slovan udržel až do závěrečného hvizdu.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Jsme rádi, že jsme mohli využít kvalitní zápas o reprezentační pauze k tomu, aby hráči po zranění, nebo bez zápasového vytížení, mohli dostat příležitost a zahrát si. Navíc s velmi kvalitním týmem, Hradec Králové patří ke špičce druhé ligy a má ambice postoupit. Šlo o velmi dobrou přípravu, což soupeř prokázal, protože šel dvakrát do vedení a hrál velmi dobře. Ceníme si, že jsme utkání dokázali pokaždé srovnat a ve druhém poločase následně otočit v náš prospěch. Je to velmi pozitivní zpráva, zároveň jsme nevypadli ze zápasového tempa. Celkově velmi dobrá příprava před duelem v Českých Budějovicích a následně v Litvě."