FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 4:0
dnes

Slovan skolil Slovácko čtyřmi brankami, hosté dohrávali v deseti

Martin Soukup
Liberec - Slovan skolil Slovácko čtyřmi brankami. Jako první se v první půli prosadil hlavou Eneme. Poté uviděl červenou kartu za svůj zákrok na Višinského hostující Hofmann. Následně se prudkou střelou trefil Varfolomejev a poločas završil třetí brankou Tupta, který proměnil pokutový kop. Ve druhém poločase vymetl pavučiny v soupeřově svatyni Kayondo a Slovan mohl slavit výhru 4:0.
13.kolo, sobota 26.10.2024, 13:30, Stadion u Nisy
4:0
(3:0)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Ševínský, Pourzitidis – Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) – Eneme (67. Letenay), Tupta (67. Ghali), Višinský (74. Preisler).

Náhradníci: Krajčírik – Plechatý, Halinský, Preisler, Ghali, Kok, Nyarko, Letenay, Rabušic.

1.FC Slovácko: Heča – Ndefe, Hofmann (C), Kukučka, Doski – Havlík (67. Křišťan), Trávník (89. Petržela) – Blahút (46. Břečka), Kim (46. Kohút), Siňavskij – Krmenčík (46. Kozák).

Náhradníci: Fryšták – Břečka, Azevedo, P. Juroška, Kohút, Křišťan, Petržela, F. Souček, Reinberk, Kvasina, Kozák.

Branky: 16. Eneme (Icha), 37. Varfolomejev, 44. Tupta (pen.), 57. Kayondo (Višinský)

Žluté karty: 50. Varfolomejev (LIB) - 7. Kim (SLO), 43. Siňavskij (SLO)

Červené karty: 31. Hofmann (SLO)

Rozhodčí: Petřík - Kubr, Pečenka VAR: Černý AVAR: Hurych

Diváci: 2345

V úvodu utkání měl první šanci skórovat ukrajinský Varfolomejev, kdy mu po individuální akci předložil míč Eneme. Balon byl ale zblokován na rohový kop. O chvíli později se probojoval k míči Tupta, který okamžitě vystřelil zevnitř vápna. Heča jeho pokus vyrazil nad branku hostů. V 16. minutě se Slovan dočkal první branky, o kterou se postaral Santiago Eneme, jenž se po centru Ichy trefil hlavou do soupeřovy šibenice - 1:0.

Ve 21. minutě měli hosté první větší šanci, když hlavičkoval Siňavskij. Ten však míč netrefil ideálně a Bačkovský neměl žádný problém. Následně zkoušel překvapit patou Višinský, stačil ale pouze prostrčit balon skrz nohy bránícího hráče. Po půl hodině hry zkoušel Krmenčík akrobaticky zakončit nůžkami. Domácí brankář si poradil a míč chytnul do náruče.

Ve 31. minutě musel zatáhnout za záchrannou brzdu Stanislav Hofmann a za zákrok na Višinského uviděl červenou kartu. Z následného přímého kopu nejdříve neprostřelil zeď Hlavatý a z dorážky netrefil prostor mezi třemi tyčemi ani Tupta. O pár minut později mohl Slovan oslavovat další branku, a to z kopačky Ivana Varfolomejeva. Odražený míč prostřelil takřka okamžitě k levé tyči - 2:0.

Ještě před koncem prvního poločasu se faulu ve vápně dopustil Siňavskij a hlavní arbitr nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Ľubomír Tupta, který poslal balon do levého dolního rohu branky - 3:0. V prvním poločase se už nic zásadního nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 3:0 pro Slovan.

Liberečtí nastoupili do druhé půle stejně aktivně jako v první. Obléhání soupeřovy branky proměnil v 57. minutě v gólovou radost Aziz Kayondo, když se trefil parádně ze střední vzdálenosti a vymetl veškeré pavučiny v brance Hečy - 4:0. Na druhé straně mohl zahrozit z přímého kopu Kozák. Jeho pokus skončil vysoko nad domácí brankou.

V 63. minutě rozhodčí nejprve nařídil druhý pokutový kop pro domácí. Ten však po přezkoumání hlavní sudí odvolal. Zanedlouho se k hlavičce dostal Kozák, který se snažil prostřelit Bačkovského. Ten ale mířil vysoko nad domácí branku. V další liberecké akci se po kombinaci Ghali - Letenay pokusil ohrozit branku druhý jmenovaný. Prudkou ránu mu ale vyrazil na roh Heča.

V závěru utkání měl ještě šanci Hlavatý, jenž střílel levou nohou na zadní tyč. Branku ale netrefil a to bylo vše, co bylo k vidění na stadionu U Nisy. Slovan se tak mohl radovat z výhry 4:0 po brankách Enemeho, Varfolomejeva, Tupty a Kayonda.

Radoslav Kováč (FC Slovan Liberec): Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, protože jsme to strašně potřebovali. Dnes jsme měli velmi dobrou organizaci, dobře jsme bránili. Měli jsme dobrý přechod, byli jsme přesní a rychlí. Pomohla nám samozřejmě první branka, Santiago dal krásný gól hlavou, poté byla červená karta. Pak jsme ještě dali dva góly do poločasu, takže pro nás strašně důležité. Druhý poločas jsme ještě jednu branku přidali, a to vítězství bylo zasloužené. Musím také poděkovat fanouškům, kteří přišli. Strašně nás podporovali, za což jsem rád. Poslední dobou jsme jim moc radosti nedělali...

Roman West (1. FC Slovácko): Dnešní zápas nám vůbec nevyšel. Od úvodu jsme tahali za kratší konec, Liberec byl ve všech směrech lepší. Dali gól, což jsme samozřejmě nechtěli, poté přišla penalta, červená karta... Celý ten poločas nebyl vůbec dobrý. Do druhé půle jsme sáhli ke třem změnám a šli jsme do rozestavení 5-3-1, abychom eliminovali akce domácích a nějakým způsobem dohráli zápas se ctí.