FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 4:0
05.07.2023

Slovan vyhrál přípravu proti Varnsdorfu díky čtyřem trefám ve druhé půli

Liberec/Raspenava - Svěřenci trenéra Kozla odehráli v Raspenavě další přípravné utkání, soupeřem jim byl druholigový Varnsdorf. Do zápasu zasáhlo i několik nováčků. Jedním z nich byl Nicolas Penner, který do Slovanu přestoupil z Českých Budějovic. Dále Štěpán Beran, který přišel na testy ze Slavie a Dominik Plechatý, o jehož dalším působení v Liberci se jedná se Spartou. Díky skvělému druhému poločasu dokázal Slovan zvítězit jasně 4:0. Gólově se prosadili Mohamed Doumbia, Ľubomír Tupta a dvakrát Jakub Hudák.
Příprava, středa 5.7.2023, 11:00, Raspenava
4:0
(0:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf

První poločas: Bačkovský - Fukala, Plechatý, Chaluš, Govaers, Preisler - Polyák (31. Hudák), Lexa (31. Lehozcki) - Frýdek, Rabušic, Penner (C)

Druhý poločas: Bačkovský - Lehoczki, Prebsl, Pourzitidis - Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Beran Š. - Hudák, Tupta

FK Varnsdorf:

První poločas Pešl - Švanda, Kouřil, Kubista, Simon - Michal, Kříž - Rudnytskyy, Stránský, Gembický (C) - Hodek

Druhý poločas: Vaňák - Zálešák, Kouřil (62. Šípoš L.), Gluski, Simon (62. Rampa) - Samko, Solomon - Stránský (62. Šípoš T.), Podzimek, Ambler - Firbacher

Branky: 59. Doumbia, 67. Tupta, 70. a 85. Hudák

Sestřih:

K první ofenzivní akci se dostal Varnsdorf, který rovněž obstaral výkop zápasu. Hráči ve žlutých dresech se snažili zakončit hlavičkou centr z pravé strany, ale na připraveného Bačkovského nevyzráli. Slovan od úvodních minut působil aktivně a Varnsdorfu znepříjemňoval rozehrávku vysokým presinkem. K první střele na branku se dostal ve 20. minutě Lexa. Přízemní pokus směřující k tyči postrádal razanci a Pešl si poradil.

V prvním poločasu příliš vyložených šancí k vidění nebylo, oba týmy hrály do obrany velmi zodpovědně. Slovan měl několik náznaků rychlých brejků, ale většinu z nich se mu nepovedlo vyřešit zakončením. V samotném závěru první půle se do slibné příležitosti dostal Hudák po přihrávce Frýdka. Mladý liberecký fotbalista se rozhodl ve vápně zakončit razantní střelou, avšak Pešl byl včas na zemi a jeho pokus vyrazil.

Do druhé poloviny utkání naskočila za oba týmy výrazně obměněná sestava. V 54. minutě se do pěkné akce dostal Višinský, který postupoval z úhlu sám na brankáře. Rozhodl se vystřelit, ale na soupeře nevyzrál. O chvíli později se zatáhlo a na místo slunečného počasí se rozpršelo. Nic si z toho nedělal Mohamed Doumbia, který napřáhl zpoza vápna s střelou na zadní tyč rozvlnil síť, 1:0. Varnsdorf mohl odpovědět v 64. minutě, když po rohu hlavičkoval Solomon. Ovšem jeho pokus odražený od země Bačkovský zneškodnil.

O tři minuty později se ale skóre znovu měnilo. Mikula našel pasem za obranu nabíhajícího Ľubomíra Tuptu. Slovenský reprezentant využil své rychlosti a po samotném úniku na bránu celou akci zakončil i gólově, 2:0. Netrvalo dlouho a stejný hráč byl i u další gólové akce, tentokrát v roli nahrávače. Tupta ideálně předložil míč Jakubu Hudákovi, jenž si poradil s dotírajícím obráncem a zvýšil na 3:0.

I Varnsdorf měl své šance. Jednu z nich zakončoval zpoza vápna Podzimek. Snažil se přesně zamířit, ale jeho střele chyběla razance a Bačkovský si s ní poradil. Stejný hráč zakončoval i o pár minutek později, tentokrát prostor mezi třemi tyčemi těsně minul. V 83. minutě ztratil kontrolu nad míčem Prebsl a Bačkovský nakonec musel ve vápně faulovat. Následovala penalta, ke které se postavil Ambler. Bohužel pro Varnsdorf, trefil pouze břevno a skóre se neměnilo.

Byl to naopak Slovan, jenž znovu udeřil. Tupta utekl svému obránci a poslal vnější stranou kopačky centr do vápna. Balón si našel Jakub Hudák a hlavičkou vstřelil svůj druhý gól utkání, 4:0. V devadesáté minutě měl na kopačkách pátou branku Višinský, ale zradilo ho zakončení a míč z vápna poslal mimo. Vzápětí se ozvala píšťalka hlavního sudího, který ukončil utkání a Slovan si připsal v přípravě další výhru, když porazil Varnsdorf 4:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes nebyl výsledek ani hra na prvním místě. Musím říct, že minulý týden jsme trochu polevili v tréninku a soustředili se na zápas v Poznani. Věděli jsme, že nás tam čeká kvalita a chtěli jsme na to být připraveni. Tento týden, před odjezdem na soustředění, jsme v takovém vrcholu únavy. Včera i předevčírem jsme trénovali dvoufázově, takže jsme se na zápas speciálně nepřipravovali. Všichni měli hrát 45 minut, bohužel se dnes v první půli zranili dva hráči, což je takové negativum utkání. Ale zvládli jsme to i výsledkově. Ve druhém poločasu jsme předvedli několik hezkých akcí a vstřelili i pěkné branky. Jsem rád za výhru, za každou výhru. Doufám, že u dvou zraněných to nebude nic vážného a budou brzy zpátky v tréninku.“