FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Glogow - FCSL 0:4
13.10.2023

A-tým přehrál v přípravném duelu polský Głogów 4:0

Żagań/Liberec - Reprezentační přestávku si svěřenci Luboše Kozla zpestřili přípravným zápasem v Polsku, kde si zahráli proti celku MZKS Chrobry Głogów z druhé nejvyšší polské soutěže. V obou poločasech jsme soupeři vstřelili po dvou brankách a konečný výsledek tak byl 4:0 pro náš tým.
Źagań, pátek 13.10.2023, 12:00
MZKS Chrobry Głogów MZKS Chrobry Głogów
0:4
(0:2)
MZKS Chrobry Głogów:
1. poločas: Bačkovský - Lehoczki, Boller, Pourzitidis - Hudák, Červ, Doumbia, Frýdek, Penner - Rabušic, Okoh
2. poločas: Vliegen - Lehoczki, Boller, Preisler - Polyák, Lexa, Varfolomejev, Frýdek (70. Žambůrek), Penner (70. Hudák) - Okoh (70. Kulenović), Kok
Góly: 23. a 50. Okoh, 35. Rabušic, 69. Lexa

Do utkání nastoupil i testovaný německý obránce Jan Boller, který naposledy působil v rakouském Linci, konkrétně v týmu LASK. Už ve 3. minutě se do dobré příležitosti dostal Okoh, ale obránci jeho střelu zblokovali nad břevno. Do zakončení se v 19. minutě tlačil i aktivní Hudák, ale střílel už z příliš velkého úhlu.

Úvodní branky jsme se dočkali o čtyři minuty později, kdy Frýdek středem hezky vysunul Okoha a ten propálil z hranice vápna domácího gólmana. Jeho pozornost zkoušel po půlhodině hry i Frýdek, ale jeho střelecký pokus zpoza vápna dokázal vytěsnit mimo tyče. O chvíli později dokonce zvonila tyč hlohovské branky, když se po pěkné kombinaci Frýdka a Rabušice do míče opřel první jmenovaný.

Deset minut před poločasem už jsme vedli o dva góly – Penner přesným centrem z levé strany našel na zadní tyči Hudáka, ten vrátil hlavou dobíhajícímu Rabušicovi, který už měl snadnou práci a doklepl míč do sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Slovan.

Ani obměněná sestava po přestávce neslevila z tempa a hned po pěti minutách se skóre měnilo potřetí. Po rychlé akci z pravé strany předložil míč Okohovi do dobré střelecké pozice Polyák. Nigerijský útočník se nemýlil a další tvrdou ranou přidal svůj druhý zásah. Normu dvě branky na poločas naši hráči splnili už v 69. minutě. Penner ve skluzu přihrál na Lexu, který nachytal polského gólmana přesnou střelou ze střední vzdálenosti.

Pak ještě došlo na další střídání v obou týmech a zápas se víceméně v poklidu dohrával. Když se v oranžových dresech hrající polské mužstvo nedokázalo prosadit ani z nadějné standardní situace, kterou zblokovala naše obrana, zůstalo bez vstřelené branky a zápas skončil výsledkem 4:0 pro modrobílé hosty z Liberce, kteří byli v celém zápase lepším týmem.

Josef Petřík (asistent trenéra FC Slovan Liberec): „Utkání splnilo to co jsme chtěli, tedy herní praxi. Protočili jsme sestavu a hráli i ti, kteří tolik šancí nedostávají. Například Chidera Okoh, který dal dva góly. Myslím si, že utkání splnilo očekávání, průběh byl poměrně jednoznačný a my jsme vyhráli 4:0. Prakticky celý zápas jsme kontrolovali hru a mohli jsme přidat i další branky. Kluci k tomu přistoupili dobře.“