FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:1
25.11.2023

Slovan na zasněženém hřišti porazil Boleslav 2:1, dva góly vsítil Ghali

Adam Žatečka
Liberec - Po reprezentační přestávce se opět vrátil ligový fotbal. A s ním i zápas na stadionu U Nisy, kde liberecký Slovan přivítal Mladou Boleslav. Utkání začalo zostra, už v sedmé minutě po centru Preislera otevřel skóre Ahmad Ghali. Za chvíli ale dokázal hlavou vyrovnat Pulkrab. Druhá půle se nesla v zimním duchu. Vítězný gól vstřelil zakončením zpoza vápna Ghali, který si tak připsal první ligové góly. Náš tým tak na domácím hřišti vybojoval všechny tři body a prodloužil sérii bez porážky.
16.kolo, sobota 25.11.2023, 15:00, Stadion u Nisy
2:1
(1:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Bačkovský - Mikula (C), Chaluš, Prebsl - Ghali (90. Fukala), Žambůrek, Červ, Preisler - Frýdek (62. Horský), Kulenović (90. Porzitidis), Tupta (83. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Pourzitidis, Fukala, Varfolomejev, Penner, Višinský, Hudák, Horský, Okoh, Rabušic

FK Mladá Boleslav:

Trmal - Suchomel, Suchý, Karafiát, Kostka (85. Šimek) - Matějovský (C) (79. Ladra), Sakala (85. Kubista), Mareček - John (62. Jawo), Pulkrab (62. Yusuf), Kušej

Náhradníci: Mikulec - Fulnek, Jawo, Kadlec, Kubista, Ladra, Mašek, Poulolo, Šimek, Yusuf

Branky: 7. a 70. Ghali - 11. Pulkrab

Žluté karty: 14. Prebsl, 21. Mikula, 74. Čech (tr. brank.) - 57. Sakala, 92. Malík (tr. brank.)

Červené karty: 93. Štěpán (kustod)

Rozhodčí: K. Rouček - I. Nádvorník, T. Mokrusch; VAR: M. Radina; AVAR: L. Slavíček

Diváci: 1415

Zápas začali aktivněji domácí. Po kombinaci Tupty a Preislera centroval druhý jmenovaný. Jeho přízemní centr proletěl vápnem až na zadní tyč, kde stál osamocený Ahmad Ghali a svou první ligovou trefou otevřel skóre utkání. Liberecká radost ale netrvala dlouho. Po rychle rozehraném rohu a následném centru Kušeje se hlavou na zadní tyč prosadil Matěj Pulkrab a bylo vyrovnáno. Dále se hrálo spíše ve středu pole. V otevřeném prostoru se ocitl Tupta a navedl si míč na střelu, ta ale skončila pouze v rukavicích Trmala.

Po chvíli se ke střele dostal Preisler a následně i Žambůrek. Ani jedna střela ale branku Boleslavi neohrozila. Na druhé straně vyslal zajímavý pokus Kušej. Proti němu se ale skvěle vyznamenal Bačkovský. Na hraně ofsajdu se pohyboval aktivní Tupta, slibný nájezd ale neproměnil. Více se toho v prvním poločase už nestalo a skončil tak 1:1.

Po přestávce už bylo na hrací ploše více sněhu a tak došlo ke změně míče na výraznější barvu. Zasněžený terén fotbalu rozhodně nepomáhal, hráči obou týmů dost podklouzávali. Dokonce musela dvakrát proběhnout i technická pauza na odklizení sněhu. Ve druhém poločase byla hra velmi kouskovaná a šance moc nepřicházely.

Výjimkou byla situace ze 70. minuty. Tupta na levé straně hřiště přenesl míč až na Ahmada Ghaliho vpravo. Nigerijský záložník si navedl balón na svoji levou nohu a přesnou střelou na zadní tyč vrátil Slovanu vedení. Liberečtí se pak snažili hájit vítězství a Boleslav k ničemu nepouštěli. Ani v dlouhém devítiminutovém nastavení nedokázali Mladoboleslavští skórovat a naše mužstvo tak ve sněžném počasí zvládlo vyhrát 2:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): "Dosáhli jsme velmi cenného a důležitého vítězství, chtěli jsme potvrdit poslední výsledky. Nevěděli jsme, co s námi udělá reprezentační pauza. Do utkání jsme dobře vstoupili, dali jsme gól. Bohužel jsme pak zaspali při rohu. Než jsme se postavili, bylo vyrovnáno. To s námi trochu zacloumalo. Druhý poločas byl, myslím, vyrovnaný. Se sněžením to bylo čím dál více na hranici regulérnosti. Zaplaťpánbůh měl dnes Ghali gólovou formu, druhou branku trefil nádherně, čímž nás dostal do výhody. V závěru to bylo o tom, jestli přežijeme nákopy od soupeře. Uhráli jsme to, ubojované vítězství."

Marek Kulič (FK Mladá Boleslav): "Vstup do utkání měl lepší Liberec. Dal gól, naštěstí my jsme Pulkrabem rychle reagovali po rychle rozehrané standardní situaci. Potom se to přelévalo, chvilku hrál Liberec, chvilku my. Druhá půle začala hustým sněžením. Nebylo to moc o fotbalové kráse, spíše taková válka. Nějakých 20 až 25 minut jsme měli takový optický tlak, akorát tam nebyla žádná vyložená šance. Pak nám domácí asi třikrát utekli a Ghali to trefil fantasticky. Dali jsme tam vysoké hráče a nakopávali, protože nic jiného hrát nešlo. Aspoň vyrovnávací branku jsme bohužel nevstřelili. Nebylo to na tom terénu o fotbale, byla to holomajzna. Ale když už máte utkání rozehrané, už se to asi musí dohrát."