FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karviná - FCSL 5:2
30.09.2023

Slovan nezvládl zápas v Karviné a prohrál 2:5

Adam Žatečka
Karviná/Liberec - V Karviné se nejprve hrálo opatrně, pak ale přišly dva rychlé góly. Nejprve se prosadil Alex Ivan a poté srovnával Mikula. Po vstřelené brance hrál Slovan dobře, ale branky se nedočkal. Na konci první půle naopak vrátil vedení Karviné Budínský a pak zvýšil Akinyemi. Ve druhé půli přišlo rychlé snížení Tuptou, ale pak ještě dvě karvinské trefy.
10.kolo, sobota 30.9.2023, 15:00, Městský stadion Karviná
MFK Karviná MFK Karviná
5:2
(3:1)
MFK Karviná:

Holec - Čurma, Svozil (46. Bederka), Krčík, Fleišman - Memić, Čavoš (82. Traore), Budínský (C)(55. Bartl), Ivan (82. Antovski), Moses (65. Boháč) - Akinyemi

Náhradníci: Ciupa – Traore, Boháč, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Antovski, Bederka, Bartl, Ezeh, Doležal

Vliegen - Fukala (46. Preisler) Chaluš, Prebsl - Mikula (C)(64. Horský), Doumbia (75. Frýdek), Červ, Žambůrek (46. Višinský), Ghali - Kulenović (80. Okoh), Tupta

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Pourzitidis, Varfolomejev, Preisler, Frýdek, Višinský, Hudák, Okoh, Rabušic, Horský

Branky: 11. Ivan, 38. Budínský, 41. Akinyemi, 70. Memić, 83. Traore - 14. Mikula, 47. Tupta

Žluté karty: 2. Čurma, 27. Moses, 90+3 Memić - 68. Červ

Rozhodčí: T. Klíma - Z. Dobrovolný, A. Černoevič ; VAR: Hocek, AVAR: Kotík

Diváci: 2212

Začátek utkání byl vcelku opatrný, oba týmy se spíše snažily držet balón. První střela v zápase na branku hned skončila gólem. Po centru Fleišmana zůstal sám na vápně Alex Ivan a ten se střelou z voleje nemýlil. Vzápětí ale bylo srovnáno. Tuptův roh a Prebslovu hlavičku obrana domácích nejdříve zablokovala, ale dorážku Jana Mikuly už nezastavil ani brankář Holec. Celou situaci pak ještě kontroloval VAR, nic proti pravidlům ale nenašel. Ve 34. minutě přišla velká šance libereckých fotbalistů. Nejprve centroval po zemi Kulenović na Tuptu. Ten ještě pustil míč za sebe pro Žambůrka, jehož střela byla zblokovaná. Balón si vzal Ghali a centrem z druhé strany našel úplně volného Kulenoviće, který ovšem zakončil hlavou mimo. Naopak se ale radovala opět Karviná. Moses dobře rozeběhl Memiće, ten přihrávkou pod sebe našel Lukáše Budínského a ten vrátil domácím vedení. A za chvíli bylo pro náš tým ještě hůře. Fleišmanův centr sklepl hrudí za Vliegenova záda Adeleke Adinyemi a Karviná vedla už o dvě branky. Nic jiného se už v prvním poločase nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí

Na začátku druhé půle se Slovanu povedlo hned snížit. Višinský našel nádhernou nahrávkou Ľubomíra Tuptu, který levou nohou prostřelil Holce mezi nohama. V 59. minutě mohlo být srovnáno. Denis Višinský postupoval z pravé strany sám na gólmana, jeho střela na zadní tyč ale skončila mimo. Slovan pak měl velkou převahu, ale žádné větší ohrození nepřišlo. To na druhé straně přišla opět gólová radost. Ivan nacentroval přesný balón do vápna, kde hlavou zakončoval Amar Memić a nemýlil se. V 83. minutě přišel další zásah. Memić ve vápně přihrál na zadní tyč, kde čekal osamocený Boubacar Traore a střelou do prázdné branky navýšil skóre. Slovan tak prohrál v Karviné 2:5 a do Liberce odjel bez bodu.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Nečekali jsme, že to bude snadné utkání, protože soupeř samozřejmě potřeboval uspět. Vyměnili trenéra, to je vždy impuls. Věděli jsme, že proti nám bude stát agresivní, bojovný soupeř. My to dnes ale nezvládli vzadu, dostali jsme strašné góly. Karviná šla do vedení, na to jsme dobře zareagovali, když jsme hned vyrovnali. Přišla pasáž, kde jsme měli dvě gólové šance, vypadalo to, že se to otáčí a místo toho prohráváme o poločase 1:3. Druhý poločas byl podobný. Dáme gól na 2:3, pak šel Denis Višinský sám na branku, to mohlo být 3:3. Měli jsme tlak a šli jsme si za vyrovnáním. Z brejku jsme ale dostali gól na 2:4 a pak jsme to korunovali chybou na 2:5, takže jsme to nezvládli hlavně v defenzivní části.“