FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slavia 2:3
08.10.2023

Slovan po dobrém výkonu nakonec prohrál se Slavií 2:3

Adam Žatečka
Liberec - Před reprezentační přestávkou si liberečtí fotbalisté střihli duel proti Slavii. Naposledy jsme se sešívanými dokázali remizovat. Tentokrát k tomu nebylo daleko. Slovan měl výborný vstup do utkání, když už v osmé minutě vedl, po gólech Kulenoviće a Preislera, 2:0. Ivan Schranz pak dokázal snížit a do kabin se šlo za stavu 2:1. Po poločase srovnal z penalty van Buren. Pak se hrálo hodně ve středu pole a docházelo ke spoustě faulům. Slavia nakonec dokázala otočit, když se trefil Zafeiris. Liberečtí se ještě snažili vyrovnat, to se ale nakonec nepovedlo. Zápas tak skončil prohrou domácích 2:3.
11.kolo, neděle 8.10.2023, 18:00, Stadion u Nisy
2:3
(2:1)
SK Slavia PrahaSK Slavia Praha
FC Slovan Liberec:

Bačkovský - Fukala (90. Okoh), Chaluš (C), Pourzitids - Ghali (72. Doumbia), Červ (72. Varfolomejev), Žambůrek (90. Rabušic), Frýdek (61. Višinský), Preisler - Kulenović, Tupta

Náhradníci:Vliegen - Lehoczki, Mikula, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Penner, Hudák, Okoh, Rabušic

SK Slavia Praha:

Mandous - Masopust, Ogbu, Holeš (C), Douděra (46. Tomič) - Zafeiris, Dorley, Provod (79. Jurásek), Wallem (46. van Buren), Schranz (83. Jurečka)- Chytil (63. Tijani)

Náhradníci:Kolář - Tijani, van Buren, Jurečka, Ogungbayi, Hromada, Vlček, Tomič, Kačaraba, Jurásek, Tecl

Branky: 5. Kulenović, 8. Preisler - 16. Schranz, 53. van Buren, 87. Zafeiris

Žluté karty: 72. Červ, 76. Fukala, 90+1 Okoh, 90+5 Varfolomejev - 57. Ogbu, 57. Zafeiris, 75. Provod, 77. Schranz, 83. van Buren

Rozhodčí: O. Pechanec - J. Kubr, L. Matoušek ; VAR: Zelinka, AVAR: Hurych

Diváci: 5927

První velkou šanci měli liberečtí. Ghaliho měkký oblouček za obranu spadl ke Kulenovićovi, ten ale v poslední chvíli ztratil koordinaci a ani následná Tuptova dorážka neskončila v síti. Vzápětí se už Slovan raodval. Ke střele ze střední vzdálenosti se odhodlal Tupta, jeho nepříjemnou střelu vyrazil Mandous jenom k Frýdkovi. Po jeho střele se už skoro radoval celý stadion, ale předčasně, zastavila ji totiž tyč. Ghaliho střelu ale dorazil akrobaticky Luka Kulenović a Liberec vedl 1:0. A za chvíli bylo ještě veseleji. Frýdek se paradní kličkou zbavil obránce, předal míč Ghalimu a ten přesným centrem našel Dominika Preislera, který se hlavou nemýlil, 2:0. Po osmi minutách se Slavii podařilo snížit. Oscar táhl balón až k vápnu, kde přihrál Chytilovi. Slávistický útočník se štěstím proháčkoval mezi obránci a prostrčil na Ivana Schranze. Slovenský reprezentat tváří v tvář Bačkovskému zachoval chladnou hlavu a skóroval.

Další velkou šanci měl Tupta. Po přetaženém rohu centroval Ghali. Kulenović sklepl spoluhráči z útoku, a ten vystřelil. Mandous střelu vyrazil, ale první u míče byl Masopust. Hned na to přišla šance Slavie. Schranz centrem našel volného Provoda, který hlavou trefil pouze tyč a míč pak odkopl Fukala. Poté se hra trochu uklidnila a míč držela Slavia. Po delší době se ozval Slovan. Frýdek nabyl Kulenovićovi, ten ale pálil doprostřed. Za chvíli Červ rozeběhl Ghaliho, kterým centrem našel Žambůrka. Liberecký záložník ale nedokázal zakončit. Do poločasu se pak už nic nestalo a první dějství tak skončil 2:1.

Druhý poločas nastartovala akce Liberce. Pourzitidis vystihl míč a přihrál Kulenovićovi. Liberecký útočník prostrčil na Tuptu a ten táhl míč na druhou stranu hřiště. Tam skvělou nahrávkou vysunul Frýdka, ale jeho střela bohužel skončila v rukavicích Mandouse. Po jednom závaru se slávisté dožadovali penalty, za Preislerovu ruku. Po intervenci VARu se nakonec pískala. K jejímu rozehrání se postavil Mick van Buren a srovnal vývoj zápasu. Dále se spíše bojovalo ve středu pole, šancí moc k vidění nebylo. Hra se pak začala přiostřovat, docházelo ke spoustě faulům a žlutým kartám. Po nějakém čase přišla první větší šance a hned byla gólová. Jurásek našel Christose Zafeirise, který se dobrým dotekem dostal do vápna a prostřelil Bačkovského.

Liberec se snažil vyrovnat, ale Slavia dobře bránila. Poslední nákop se Slovanu podařilo přetavit v roh na který si naběhl i gólman Bačkovský. Z něj ale bohužel nic nebylo. A tak skončilo poslední utkání před repre pauzou. Slovan po dobrém výkonu nakonec podlehl Slavií 2:3.