FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 3:0
21.10.2023

Slovan po dobrém výkonu porazil na domácí půdě Viktorii Plzeň 3:0

Martin Soukup
Liberec - Ve 12. kole české nejvyšší soutěže jsme se utkali s plzeňskou Viktorií. Nejprve se v prvním poločase trefil Tupta ze střední vzdálenosti. Po změně stran dokázali modrobílí navázat na dobrý výkon z první půle, když se trefil hlavou Kulenović. Ke konci utkání se ještě prosadil Červ, jenž doklepl míč do odkryté branky. Slovan tak dokázal porazit Plzeň 3:0.
12.kolo, sobota 21.10.2023, 15:00, Stadion U Nisy
3:0
(1:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň

Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Žambůrek (89. Prebsl), Preisler (72. Fukala) – Frýdek (72. Višinský) – Kulenović (89. Okoh), Tupta (81. Rabušic).

Náhradníci:

Vliegen – Prebsl, Fukala, Varfolomejev, Doumbia, Višinský, Rabušic, Penner, Okoh, Horský, Hudák.

FC Viktoria Plzeň:

Tvrdoň – Hranáč, Dweh, Jemelka – Cadu (76. Mosquera), Bucha (77. Sýkora), Kalvach (C), Kopic – Šulc (60. Traoré) – M. Vydra (60. Kliment), Durosinmi (54. Chorý).

Náhradníci:

Baier - Hejda, Sýkora, Kliment, Traoré, Řezník, Chorý, Mosquera, Jirka, Holík, Vlkanova.

Branky: 17. Tupta (Frýdek), 67. Kulenović (Tupta), 86. Červ

Žluté karty: 84. Višinský, 90+1. Bačkovský – 19. Kopic, 72. Kalvach

Rozhodčí: M. Radina – J. Váňa, L. Machač | VAR: D. Černý | AVAR: P. Caletka

Diváci: 3128

Do první šance se dostala Viktorie, když se po kombinaci dostal míč k Buchovi. Ten měl možnost vyslat střelu na brankáře Bačkovského. Jeho pokus byl ale zblokovaný. Vzápětí se po pravé straně dostal po samostatné akci Ghali, který si dal balon na levačku. Jeho střela nebyla vůbec marná. Tvrdoň si musel poradit na dvakrát, aby míč udržel ve svých rukou. V 15. minutě se po centru z levé strany dostal k hlavičce Šulc, který ovšem svůj pokus nenamířil přesně a branku minul o několik metrů.

Chvíli poté se dostal do velké příležitosti Slovan, kdy z levé strany předal Frýdek míč Ľubomírovi Tuptovi, který se trefil do levého dolního rohu plzeňské branky - 1:0. Po půl hodině hry chtěl ohrozit branku domácích Šulc. Ten se po rohovém kopu dostal ke střele, kterou ovšem namířil příliš vysoko nad branku Bačkovského. Následně se na druhé polovině hřiště dostal k hlavičce Kulenović, který svým obloučkem přehodil jak brankáře Tvrdoně, tak i brankovou konstrukci.

Ve 38. minutě stlačila Plzeň ve vápně Liberec, kdy se kopaly hned tři rohové kopy během tří minut. Slovan ale tlaku odolal. Na konci prvního poločasu se mohl po dlouhém nákopu dostat do zakončení Vydra. Ten si míč ale nedokázal zpracovat a Bačkovský si v klidu došel pro balon. Po 45 minutách toho už více k vidění nebylo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Liberec.

Po změně stran se do první šance dostala Plzeň, když se po standardní situaci dostal k míči Kopic. Ten se pokoušel prostřelit libereckého brankáře na přední tyč. Úspěšný ale nebyl. V 58. minutě se po skvělé individuální akci Žambůrka dostal ke střele Preisler. Jeho střela z levé strany skončila vysoko nad plzeňskou brankou. Následně se v šanci ocitl Bucha, který zkoušel akrobaticky překonat brankáře Bačkovského, branku ale minul.

V 66. minutě se na pravé straně dostal k zakončení Kliment, jeho střela ale skončila na tyči. Vzápětí unikl z brejku po levé straně Tupta a naservíroval míč ideálně pro Luku Kulenoviće, jenž si ještě zpracoval balon a prostrčil ho okolo plzeňského brankáře. V 75. minutě poslal načechraný centr do vápna Ghali, který ještě prodloužil Kulenović. Míč následně skončil na tyči. O pár minut později opět zazvonila tyč za plzeňským brankářem. Tentokrát pálil z pravé strany Tupta.

Po standardní situaci v 86. minutě se u míče objevil Lukáš Červ, který dokázal z bezprostřední blízkosti dokopnout míč do odkryté branky soupeře. Slovan v závěru utkání ještě zvýšil na 4:0 po gólu Rabušice. Po přezkoumání na videu nebyl ale gól uznán kvůli ofsajdu. To ale Slovanu radost nevzalo a po výhře 3:0 se mohli hráči radovat společně s libereckými fanoušky.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Zápas se mi hodnotí velmi dobře. Myslím si, že jsme navázali na výkon se Slavií. Navíc jsme dneska nedostali laciný gól. Naopak jsme dokázali nějaké šance vyřešit, a to o výsledku rozhodlo. Jsem spokojený s výkonem i s výsledkem.

Miroslav Koubek (FC Viktoria Plzeň): Soupeř vytěžil z mála maximum. Dostali jsme špatné a laciné branky. První poločas jsme dobře bránili, ovšem tam byla jedna nebezpečná situace, kdy si Tupta navedl míč, my jsme ho nechali vystřelit a skončilo to v síti. Druhý gól padl ze standardky, kde jsme nenabrali hráče na přední tyči. Třetí bych nechal bez komentáře. Potom už je to těžké, když prohráváte 3:0. Začnete hrát na riziko, chcete s tím něco udělat, prostřídáte pět hráčů, ale když soupeři takhle nahráváte, tak se to těžko zastavuje. Měli jsme dost šancí, na druhou stranu ale musím vyzdvihnout defenzívu soupeře.