FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 2:0
16.12.2023

Slovan v posledním zápase podzimu podlehl Pardubicím 0:2

Adam Žatečka
Liberec/Pardubice - V posledním tohoto roku Slovan zavítal na nový stadion v Pardubicích. V prvním poločase se jako první prosadili hráči Pardubic, když se ve 12. minutě trefil Zlatohlávek. Dále ale byli aktivnější hráči Slovanu, gól však před pauzou nevstřelili. Ve druhé půli dotahovali Liberečtí jednobrankové manko. V 67. minutě jim to neulehčil Daněk, který zvyšoval na 2:0. I přes závěrečný tlak a spoustu střel se Slovan nedokázal prosadit a zpět do Liberce odjel bez bodu.
19.kolo, sobota 16.12.2023, 15:00, CFIG Aréna
FK Pardubice FK Pardubice
2:0
(1:0)
FK Pardubice:

Kinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Icha - Daněk, Solil (63. Míšek), Vacek (C) (83. Kukučka), Hlavatý, Patrák (74. Donát) - Zlatohlávek (63. Mukwelle)

Náhradníci: Budinský - Donát, Černý, Pikul, Míšek, Helešic, Surzyn, Brdička, Matoušek, Mukwelle, Kukučka

FC Slovan Liberec:

Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula (C) - Fukala (71. Penner), Červ, Žambůrek (78. Kok), Preisler (59. Frýdek) - Višinský (71. Rabušic), Horský (46. Kulenović), Tupta

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Pourzitidis, Polyák, Lexa, Varfolomejev, Penner, Frýdek, Kulenović, Kok, Rabušic

Branky: 12. Zlatohlávvek, 67. Daněk

Žluté karty: 37. Patrák, 88. Daněk, 90. Kinský - 34. Žambůrek, 63. Červ, 75. Mikula, 90+3 Rabušic

Červené karty: 90. Mukwelle

Rozhodčí: M. Radina - J. Šimáček, A. Černoevič; VAR: L. Szikszay; AVAR: J. Hrabovský

Diváci: 2189

V utkání začali aktivněji hráči Slovanu. Do vápna domácích letělo hned několik centrů, ale se všemi si dokázal poradit Kinský. I přes to se však jako první radovali Pardubičtí. Žambůrek chyboval v rozehrávce, kterou zachytil Patrák. Mladý útočník přesnou přihrávkou našel Tomáše Zlatohlávka a ten střelou na zadní tyč rozvlnil síť. O pár minut později, při jednom z přechodů do útoku byl faulován Višinský. Následný přímý kop rozehrával Žambůrek a našel jím Horského, jeho zakončení však minulo bránu. Liberečtí ještě reklamovali ruku, ta se ale nepískala. Skvělou techniku zanedlouho předvedl Višinský, když se vymotal mezi dvěma hráči a ještě vyslal Tuptu do úniku. Slovenský útočník chtěl přihrát nabíhajícímu Preislerovi, ale jeho centr pouze proletěl vápnem.

Další útok Slovanu opět vedla již zmiňovaná dvojice Tupta - Višinský, která před vápnem domácích úřadovala i nadále. Druhý jmenovaný se efektivně zbavil obránce a faulem na svoji osobu vybojoval standardku. Jeho parťák z druhé strany hřiště se pak postavil k jejímu rozehrání. Střelou na přední tyč protáhl Kinského, který se proti nebezpečné střele skvěle vyznamenal. Poté i nadále diktovali hru Liberečtí. I přes spoustu útoků a střel se ale prosadit nedokázali. A proto skončil první poločas 1:0 pro hráče Pardubic.

Ve druhé půli začali aktivněji opět Liberečtí, kteří se snažili vyrovnat vývoj utkání. V 57. minutě se to málem podařilo. Žambůrek rozehrával přímý kop, po němž dostal míč za záda Kinského Kulenović. Pro ofsajd ale branka nebyla uznána. Bohužel i tentokrát to byl východočeský tým, který se prosadil. Michal Hlavatý krásnou přihrávkou našel Kryštofa Daňka. Kmenový hráč Sparty udělal kličku Bačkovskému a poslal míč do prázdné branky. Slovan i nadále útočil, ale Pardubice dobře bránily. Liberečtí několikrát stříleli, ale téměř vše bylo zblokováno. Ani v pětiminutovém nastavení se svěřenci Luboše Kozla neprosadili a utkání tak skončilo lépe pro domácí mužstvo. Ligový podzim Slovan nakonec tedy zakončil prohrou a přezimuje s 25 body na svém kontě.

Radoslav Kováč (FK Pardubice): „Získali jsme tři body, které jsme hodně potřebovali. Předtím jsme čtyřikrát po sobě prohráli. Klukům jsem říkal už před zápasem, že dnes je důležité vyhrát, protože si vždy pamatuješ konec. Kvůli přípravě, atmosféře v týmu a klubu i směrem k fanouškům. V prvním poločase mi připadalo, že jsme trošku v křeči. Samozřejmě hrozně důležitý byl gól Tomáše Zlatohlávka, vyřešil to skvěle, klobouk dolů. Doufám, že to bude pokračovat. V druhém poločase jsme měli i štěstí. Vůbec nevím, co VAR řešil, to ale není důležité, prostě to neuznali. Pak jsme dali druhý gól a už jsem věřil, že to zvládneme. Kryštof Daněk to vyřešil fantasticky. Jsem hrozně rád za nulu, protože kluci to strašně potřebovali.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dnes jsem zklamaný, protože si myslím, že jsou prohráli zbytečně. Beru to jako trest za náš vstup do utkání, kdy jsme hráli hodně profesorsky. Z toho vyvrcholila ta chyba a vedoucí gól domácích. Pak jsme se postupně zlepšovali a myslím, že jsme byli lepším týmem na hřišti, ale rozhoduje se v šestnáctkách. Pardubice byly poctivé dozadu, dobře zachytal i Kinský. Druhý poločas jsme už byli v zápase, byla tam gólová situace, která nakonec neplatila. Bylo ještě dost času na to, aby jsme s tím něco udělali. Bohužel jsme si nepohlídali jeden brejk, ze kterého padl druhý gól. Domácí se poté soustředili na defenzivu a zvládli to. My jsme si něco vytvořili, nějaké střely a spoustu závarů, ale už nám nebylo přáno. Z tohoto pohledu zasloužené vítězství pro domácí.“