FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FC Slovan - Teplice 0:0
Menu Další Zavřít Zavřít
10.4.2017

V utkání Juniorské ligy a Future Ligy s Teplicemi branka nepadla (+video)

Dominik Jakubec
Liberec - V zápase Juniorské ligy, který se zároveň počítal také do mezinárodní Future Ligy, si Slovan proti Teplicím vytvořil celou řadu zajímavých šancí. Ani jednu z nich však nevyužil a se severočeským soupeřem se rozešel bez branek.
23.kolo, pondělí 10.4.2017, 11:00, Městský stadion Liberec
FC Slovan FC Slovan
0:0
(0:0)
TepliceTeplice
FC Slovan: Kolář – Kubyškin (61. Gembický), Heppner (73. Čuřík), Isah (63. Prokš), Blažek, Chlumecký (K), Sixta (73. Kazda), Šulc, Barac, Bartošák, Kouřil.
Teplice: Plachý – Weber, Tesař (78. Vyleta), Kokeš, Zeman, Kotrba (68. Ondrášek), Žitný, Martirosjan, Hasil, Šup (88. Vobecký), Richter (K).
Rozhodčí: Matoušek - Arnošt, Novák. ŽK: 29. Isah (LIB) – 84. Martirosjan (TEP).


Komentář

Po krátkém úvodním oťukávání si více příležitostí v prvních minutách vytvářel Slovan. Zajímavá příležitost se po deseti minutách rodila pro Jana Šulce, k míči se ovšem dřív dostal brankář Plachý. Ten se předvedl i po čtvrthodině, když se vytáhl proti střele z velkého vápna a vyrazil míč na roh. Z něj už naše juniorka znovu ohrozit teplickou branku nedokázala.

Postupně se do hry čím dál více zapojovali i hosté, brankáře Koláře ale nijak vážněji neohrozili. Hra se s blížícím se koncem poločasu vyrovnala a i přes některé náznaky příležitostí příliš zajímavých momentů zbytek půle nepřinesl. Hrálo se především ve středu hřiště a do přestávky jsme žádné branky neviděli.

Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky se naopak mohlo skóre rychle změnit. Blažek se dostal do dobré příležitosti a postupoval na brankáře, Plachý mu však zmenšil střelecký úhel a následně míč vyrazil. O chvíli později se do prakticky stejné šance dostali také Tepličtí, ale zaskvěl se také Kolář a vyrazil míč na rohový kop.

Druhá půle přinášela mnohem více vyložených šancí, což se ukazovalo i nadále. Ke střele se dostal hostující Šup, jehož pokus však byl sražen těsně vedle levé tyče. čtvrt hodiny před koncem už musel zasahovat Ondřej Kolář, který ale jedovatou ránu srazil na roh.

Nejblíž brance byl Slovan chvíli před koncem, kdy se ke střele zpoza vápna odhodlal Chlumecký. Jeho rána se však pouze otřela o tyč a zamířila do zámezí. V závěru zase mohli pro změnu naklonit misky vah na svou stranu Tepličtí, ale střelu po rohovém kopu zneškodnil dalším vynikajícím zákrokem Kolář.

Slovan se tak nakonec i přes velké množštví šancí na obou stranách rozešel s Teplicemi bez branek.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Kraintek Immergas
Mediální partneři
RCL Kalendář Liberecka