FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - Slovan B 2:0
23.03.2024

Béčko prohrálo v Ústí, rozhodly dvě branky před přestávkou

Ústí nad Labem – Těžké utkání, které rozhodla efektivita. B-tým Slovanu pokračoval v programu skupiny B ČFL na půdě Ústí nad Labem. Po úvodním hostujícím tlaku převzal soupeř iniciativu a dvakrát skóroval zásluhou Davida Černého. Našel mužstvo na branky odpověď nenašlo a prohrálo 0:2.
19.kolo, pátek 22.3.2024, 18:00
FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
2:0
(2:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Ústí nad Labem: Němec – Hyčka, Březina, Spyčka, Bouguetouta – Richter, Kučera, Čičovský, Ouattara (74. Mareš) – Černý (87. Čítek), Červenka (84. Tarasenko).
FC Slovan Liberec B: Bačkovský – Winkler, Fukala, Lehoczki, Michal – Kočka (68. Málek), Penner (46. Okoh), Doumbia (79. Meskhi), Hudák, Lexa – Hadaščok.
Branky: 41. Černý, 44. Černý. Rozhodčí: Mach – Raplík, Schmeiser. ŽK: 59. Kučera, 89. Tarasenko – 83. Bačkovský. Diváci: 762.

První velkou šanci si vytvořilo Ústí. Červenka v 18. minutě obstřelil brankáře Bačkovského a trefil tyč. Navrátivší se gólman našeho mužstva pak vychytal stejného hráče a také Ismaëla Ouattara, kteří se dostali ke střele ještě před poločasem.

Ani Bačkovského kouzla nakonec nestačila. Po rohu Tomáše Kučery dostal příliš prostoru David Černý a halfvolejem poslal míč k tyči. Jen o chvíli později se Černý řítil do další šance, kterou nakonec tváří v tváři libereckému gólmani proměnil. Domácí vedli 2:0.

Hned po přestávce se zjevil v obrovské příležitosti Hudák. Po zpětném pasu Milana Lexy zůstal osamocený uvnitř vápna, ale přestřelil. O chvíli později poslal do šestnáctky střílený pas Okoh, který jeden z bránících hráčů tečoval přesně do tyče ústecké branky.

V samotném závěru obdržel žlutou kartu Hugo Jan Bačkovský, srazil unikajícího Červenku, který se dral do kličky. Další šanci už si ani jeden z celků nevytvořil. Béčko Slovanu je deváté, Ústí nad Labem pak čtvrté.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Vstup do utkání jsme měli dobrý, po dvaceti minutách jsme ovšem začali ztrácet míče a soupeř nás zatlačil. Svůj tlak korunoval dvěma góly. Úvod druhé půle jsme měli opět aktivní, šance na snížení skóre jsme však promarnili. V závěru utkání už jsme se do tlaku dostat nedokázali.”