FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec B - Slovan B 2:2
23.09.2023

Béčko remizovalo na půdě rivala z Jablonce 2:2

Jablonec/Liberec – Dvě branky v závěru poločasů i bod. B-tým Slovanu remizoval s rivalem z Jablonce, který působí na předních příčkách skupiny B ČFL, 2:2. Branky našeho mužstva vstřelili Filip Horský a Ondřej Lehoczki.
8.kolo, sobota 23.9.2023, 10:15
FK Jablonec B FK Jablonec B
2:2
(1:1)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Jablonec B: Reiner – Slávik, Ritter, Kubín, Malý, Breda (85. Karban), Konda, Hušek, Vošahlík, Velich, Kubát (61. Gaši)
FC Slovan Liberec B: Musil J. – Kočka (75. Meskhi), Lehoczki, Horňáček – Winkler, Lexa, Kop (82. Šolc), Penner (46. Juzvak) – Hadaščok (82. Lupoměský), Kok, Horský (46. Málek)
Branky: 27. Slávik, 49. Ritter – 45. Horský (Kok), 85. Lehoczki (Juzvak). Rozhodčí: Nejedlo – Doubrava, Glogar. ŽK: 78. Vošahlík – 39. Lehoczki, 65. Hadaščok. Diváci: 230.

Utkání začalo ofenzivně. Ve velké šanci se objevil v 7. minutě Hadaščok, ale hlavičkou bránu netrefil. Na druhé straně zase Musil skvěle vychytal Velicha. Jako první se nakonec prosadili Jablonečtí, Adrián Slávik obešel vyběhnutého gólmana Slovanu a z úhlu pálil přesně. Slovan odpověděl v samotném závěru poločasu, rychlý brejk zužitkoval Filip Horský, který obdržel přihrávku před odkrytou branku.

Domácí udeřili podruhé krátce po startu druhé půle. Adam Ritter se rozhodl vypálit z hranice šestnáctky a jeho pokus zapadl o břevno přesně za brankovou čáru. Naše mužstvo dokázalo podruhé odpovědět, v 85. minutě si vyskočil na roh Ondřej Lehoczki a přesně umístěnou hlavičkou srovnal skóre zápasu.

Slovan tak s Jabloncem B remizoval 2:2 a figuruje na průběžné 12. pozici skupiny B ČFL, rival je čtvrtý za vedoucími Zápy, Velvary a Ústím nad Labem. Další utkání odehraje béčko 1. října proti rezervě Mladé Boleslavi.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Bod z utkání bereme. I když si myslím, že první půle skončila na šance tak 5:2 pro nás a začátek druhé půle jsme otevřeli neproměněným samostatným nájezdem. Místo vedení jsme zanedlouho inkasovali branku na 1:2. Na druhou stranu Jablonec mohl v závěru odskočit do vedení o dvě branky a bylo by po zápase. Jsem spokojený s tím, jak jsme se v zápase prezentovali. Škoda jen, že výkon neumíme zhodnotit za tři body.”