FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 0:0
16.03.2024

Hráčky Slovanu si odvážejí z Plzně bod za remízu 0:0

Šimon Knopp
Liberec/Plzeň - Ve 12. kole nejvyšší ligy žen se fotbalistky Liberce představily v zápase proti Plzni. Ve vyrovnaném utkání, které dohrávaly domácí v deseti, se jim gól vstřelit nepodařilo a zápas skončil 0:0.
12.kolo, sobota 16.3.2024, 11:00
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
0:0
(0:0)
FC Viktoria Plzeň:

Radová - Tomanová (63. Boháčová), Tauberová, Lukáčová, Pacandová, Knödlová (63. Horáčková), Pajunková (80. Maršíková), Pelikánová, Mrázová (C), Krumpholcová, Tomanová (80. Kadlecová)

FC Slovan Liberec:

Pižlová - Huvarová, Černá T. (71. Harvilová), Šušolová (C), Kantarská (60. Ducháčková), Švíbková, Šubrtová, Hlouchová (71. Goretkiová), Růžičková, Tenkrátová, Dinh Thanhová (60. Buryánová)

Bez branek

Žluté karty: 46. Pajunková, 89. Pacandová - 42. Dinh Thanhová, 83. Růžičková, 86. Buryánová

Červené karty: 74. Pelikánová

Rozhodčí: T. Strejcová – T. Hessová, M. Bartoníčková

Diváci: 65

Hráčky Slovanu nastoupily ve 12. kole žen proti fotbalistkám z Plzně. Hrálo se v areálu v Luční ulici na umělé trávě a utkání přihlíželo několik desítek diváků. Zápas začal opatrně z obou stran a liberecké fotbalistky se soustředily na to, aby je soupeř nepřekvapil z brejku či standardní situace.

Po prvním poločasu bez branek se pokračovalo za vyrovnaného stavu i ve druhé půli. V ní se hra přitvrdila a hlavní sudí musela hned několikrát sahat do kapsy pro žluté karty. V 74. minutě byla dokonce k vidění karta červené barvy, kterou obdržela domácí Pelikánová. Liberecké fotbalistky se proti deseti snažily strhnout utkání na svoji stranu, ale neúspěšně. Po bezbrankové remíze 0:0 si do ligové tabulky připisují jeden bod.

Dvě kola před koncem základní ligové části se svěřenkyně trenéra Myslivce drží na čtvrté příčce před Plzní, která má stejný počet bodů (ovšem horší vzájemné zápasy). Pokud se fotbalistkám Slovanu podaří čtvrtou pozici udržet, bude to pro ně znamenat, že si v nadstavbě zahrají Skupinu o titul.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Odvážíme si bod, který může v konečném zúčtování mít cenu zlata. Každopádně z výsledku panuje určitě zklamání, tak to cítí i celá kabina. Věděli jsme, že Plzeň bude poctivě bránit a čekat na nějaký brejk. Museli jsme si pohlídat jejich standardní situace a být trpěliví. Chtěli jsme být více aktivní po stranách, kde jsme měli rychlostní typy hráček. Bohužel se nám to moc nedařilo a tentokrát ani zahrávání našich standardních situací nebylo optimální. Holkám nelze upřít snahu, ale bohužel jsme utkání nedokázali překlopit na svou stranu. Nicméně musíme jít dál zápas od zápasu. Čekají nás ještě dvě důležitá utkání...“