FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Hradec Králové 0:0
21.04.2024

Slovan nedokázal vstřelit Hradci Králové branku a musel se spokojit s remízou 0:0

Martin Soukup
Liberec - V posledním domácím utkání v základní části ligy proti Hradci Králové jsme remízovali 0:0. Liberečtí fotbalisté ve vyložených šancích nedokázali udržet chladnou hlavu a po vyrovnaném duelu si připisují pouhý bod.
29.kolo, neděle 21.4.2024, 15:00, Stadion U Nisy
0:0
(0:0)
FC Hradec KrálovéFC Hradec Králové
FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis (73. Tetour) – Ghali, Prebsl, Žambůrek, Preisler (84. Fukala) – Višinský (66. Kok), Kulenović (84. Letenay), Tupta (66. Horský)

Náhradníci: Vliegen – Fukala, Lehoczki, Varfolomejev, Tetour, Doumbia, Kok, Horský, Letenay

FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. (90+2. Horák) – Čmelík (78. Pudhorocký), Pilař (70. Juliš) – Vašulín

Náhradníci: Vízek, Knobloch – Čech, Horák, Pudhorocký, Hais, P. Juliš, Koubek

Branky:

Karty: 49. Pourzitidis (LIB), 55. Bačkovský (LIB), 56. trenér Luboš Kozel (LIB), 59. trenér brankářů M. Čech (LIB), 60. Prebsl (LIB) – 46. Vašulín (HKR)

Rozhodčí: O. Berka - T. Mokrusch, J. Pečenka; VAR: O. Pechanec, AVAR: J. Kříž
Diváci: 2611

V úvodu utkání se k odraženému míči dostal Kulenović, když se pokoušel překvapit Zadražila nebezpečným obstřelem na zadní tyč. Hradecký brankář si ale dokázal poradit. O pár minut později se ve velké šanci ukázal znovu chorvatský forvard, Který po vybojovaném míči od Višinského mířil po zemi, branku však netrefil. Na druhé straně mohl zase zahrozit Kučera. Jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila. Po dvaceti minutách hry se naskytla příležitost modrobílým, kdy se do úniku dostal Ghali. Ten si ještě narazil s Kulenovićem a dostal se až do zakončení. Na bližší tyči ale nedokázal procpat míč až za brankovou čáru.

Ve 30. minutě zahrával Slovan rohový kop, po kterém centroval do vápna míč Tupta. Trefil se však pouze do rukavic Zadražila. Vzápětí se Tupta dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Balon ale nestačil spadnout za záda hradeckého brankáře, a tak rozehrával Hradec. Liberec neskláněl zbraně a další střelu z dálky si připsal Višinský. Jeho pokus bez problému chytil brankář Votroků. Ve 40. minutě se Hradec natlačil do libereckého vápna a z velkého chumlu hráčů přišla střela na bližší tyč. Bačkovský vytáhl míč na roh. V prvním poločase se už nic zásadního neudálo, a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu se hra dost kouskovala, nejdříve obdržel žlutou kartu Vašulín, poté Pourzitidis. V 52. minutě už ale šance přišla, a to na hradecké straně. Nejdříve tvrdou ránu zablokoval Mikula, napodruhé Bačkovský. Následně po standardní situaci proskákal míč až do malého vápna Votroků, kde mohl skórovat Chaluš. Ve vyložené šanci se liberečtí dožadovali penalty. Hlavní sudí Berka ale zůstal klidný. Za následné protesty dostal žlutou kartu i hlavní trenér Luboš Kozel, který tak bude chybět na lavičce proti Baníku Ostrava.

Po hodině hry zahrávali hradečtí standardní situaci z levé strany. Krejčího centr však skončil v zámezí. Na druhé straně zase zahrával standardku Žambůrek. Jeho centr skončil taktéž v zámezí. V 68. minutě vystihl špatnou rozehrávku černobílých Kulenović. Ten ještě centroval do vápna, ale k zakončení se nikdo nedostal. O chvíli později vyslal střelu na Bačkovského Kučera. Jeho přízemní pokus skončil na tyči. V 83. minutě poslal Kulenović centr do vápna, kde našel Horského. Ten z voleje míč netrefil a balon odkopli hradečtí do bezpečí.

Ke konci utkání se prokličkoval do vápna Ghali, jenž ještě nahrál Letenayovi. Slovenský útočník míč do branky neprocpal, a to ani dorážející Horský. V závěru nastavení střílel po rohovém kopu Fukala. Tvrdou ránu ale dokázali Votroci zablokovat. Na druhé straně měl šanci i Hradec, míč však letěl vysoko nad branku. Gól v tomto utkání vidět nebyl, a tak se oba týmy rozešli po bezbrankové remíze 0:0.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Úplně spokojený být nemůžu, protože jsme chtěli vyhrát. V úvodu jsme měli dvě slibné situace, ze které jsme mohli dát gól. Myslím si, že by to změnilo ráz toho zápasu. Co jsme viděli Hradec v poslední době, tak působí na hřišti velice sebevědomě. De facto kromě Sparty, tak ještě v utkání neprohrávali. Kulenović po přihrávce Višinského mohl zachovat klid a připravit to ještě do lepší pozice. Začátek druhé půle byl dost hektický, pak už to byl takový boj. Remíza je asi zasloužená.

David Horejš (FC Hradec Králové): Myslím si, že jsme tu odehráli slušnou partii. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme kvalitu na míči i v tom přechodu. Bohužel jsme nebyli klidní ve finální fázi, byli jsme zbrklí. Měli jsme dost ztrát, řešili jsme to dost rozpačitě. O poločase jsme si k tomu něco řekli. Druhou půli jsme se v tom zlepšili, měli jsme k tomu vítězství o něco blíže, protože jsme nastřelili tyč. Vašulín to skvěle udělal, poté šance Vaška Pilaře, která volala po gólu. Na druhou stranu, Liberec je kvalitní tým, který tu svou kvalitu má a prokazuje ji každý zápas. My ten bod bereme. Jsem rád za výkon a předvedenou hrou, kterou jsme se tu prezentovali. Pro nás je to motivace do dalších zápasů.