FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Příbram 2:0
23.06.2023

Slovan porazil Příbram a zahraje si finále turnaje v Benátkách

Adam Žatečka
Benátky n.J. / Liberec - Svěřenci Luboše Kozla odehráli po prvním týdnu letní přípravy úvodní přípravný duel proti druholigové Příbrami v rámci turnaje v Benátkách nad Jizerou. Zápas byl rozhodnut už v prvním poločase, když se trefili Frýdek z penalty a na 2:0 zvyšoval Filip Horský.
Příprava, pátek 23.6.2023, 15:30, Benátky n.J.
2:0
(2:0)
FK Viagem PříbramFK Viagem Příbram

Hasalík - Lehoczki, Chaluš, Pourzitidis - Ghali, Varfolomejev, Hudák, Frýdek, Preisler - Horský, Kulenović

2. poločas: Hasalík - Lehoczki, Prebsl, Govaers - Polyák, Doumbia, Višinský, Lexa, Mikula - Rondić, Rabušic

FK Viagem Příbram:

Melichar - Lisý, Fišl, Vokřínek, Dudl - Antwi, Petrák, Krch, Vott - Wágner, Vinny

Branky: 5. Frýdek (pen.), 18. Horský

Zápas začalo lépe naše mužstvo. Ve 4. minutě pronikal do vápna nový hráč Slovanu Filip Horský. Těsně před brankářem udělal kličku a Melicharovi už nezbývalo nic jiného, než faulovat. Z následného pokutového kopu poslal náš tým do vedení Christian Frýdek. V 15. minutě posílal nebezpečný míč před branku Ghali, avšak nikdo z hráčů v modrých dresech se k míči nedostal. Zanedlouho se opět měnilo skóre. Dominik Preisler poslal před bránu přízemní centr, kterým přesně našel Filipa Horského, ten si tak připsal první branku v našem týmu. Ve 36. minutě se ve vápně, po nahrávce Ghaliho, hezky otočil Hudák. Jeho zakončení vyrazil Melichar na roh. Příbramský brankář se musel činit i vzápětí. Horský centroval na zadní tyč, kde se zjevil Frýdek. Gólman, jeho pokus vyrazil opět na roh. Na konci poločasu se řítil sám na bránu Wágner, Hasalík ho však vystál a zkušeného útočníka ke střele nepustil. Poločas tak skončil 2:0 z pohledu našeho týmu.

Na začátku druhé půle se hra zklidnila a šance nepřicházely. Až v šedesáté minutě se do samostatného úniku dostal příbramský Dominik Vott. Včasným skluzem ho však zastavil další nováček A- týmu Milan Govaers. Za chvíli přišla šance i na druhé straně. Lexa se prodral do vápna, jeho přízemní střelu na zadní tyč brankář vyrazil. V 85. minutě se na hranici pokutového území ocitl osamocený Rabušic. V dobré pozici se pokoušel o obstřel na zadní tyč, avšak orazítkoval pouze břevno. Ve druhém poločase se tedy nestalo nic zásadního a zápas skončil 2:0 pro naše mužstvo. Zítra v Benátkách odehrajeme zápas o první místo, a to proti Mladé Boleslavi, která porazila Táborsko 3:2.

Josef Petřík ml. (FC Slovan Liberec): Vyhráli jsme a vzadu dokonce s nulou, takže můžeme zápas hodnotit pozitivně. Samozřejmě, že šancí na to, aby byl výsledek s větším rozdílem, bylo hodně. Ale to, co jsme od zápasu očekávali, se splnilo. Hlavně jsme chtěli postoupit a to se povedlo.