FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 5:0
06.09.2015

Slovaňačky si dokráčely pro první letošní body, rozstřílely Pardubice

Kryštof Rossmann
Frýdlant v Čechách - Naše fotbalistky zužitkovaly převahu a pěti brankami rozdrtily Pardubice, díky čemuž mohou oslavovat první letošní výhru.
4.kolo, neděle 6.9.2015, 11:00
5:0
(2:0)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Pižlová (K) – Juráková, Pomijová (72. Mikysková), Brázdová (72. Fritzová), Jeřábková, Jungová, Hančová (72. Košková) – Sehnálková (46. Kutifelová), Matějková – Jarchovská (72. Jedličková), Skálová
FK Pardubice: Havlíková – Merklová. Sehnoutková (69. Honzáková), Kabeláčová, Kupková, Dobrevová (K), Hrbková, Černá (46. Urbancová), Šmídová, Kunáková, Strachotová (55. Macháčková)
Branky: 16. Brázdová, 32. Jarchovská, 57. Brázdová, 66. Jeřábková, 86. Fritzová.

Již začátek duelu napověděl, kdo bude tahat za kratší konec, Slovaňačky od úvodních minut diktovaly tempo hry, a nebylo tedy vůbec překvapením, když šly již v šestnácté minutě do vedení. Šárka Brázdová se totiž postavila k exekuci trestného kopu a krásnou technickou střelou k tyči nedala Havlíkové sebemenší šanci zakročit - 1:0.

Liberecké bojovnice po vstřeleném gólu však rozhodně v dobývání branky soupeře nechtěly přestat a pokoušely se zvýšit své vedení, to se povedlo v druhé polovině první půle Andree Jarchovské, jelikož vytěžila z pohledné přihrávky Mikyskové maximum a ranou do podobných míst, kam umístila svůj projektil před několika okamžiky její spoluhráčka, vyzrála na strážkyni svatyně Pardubic - 2:0.

Po přestávce se obraz hry nikterak nezměnil, hostující fotbalistky se sice snažily zaznamenat alespoň jeden úspěch, ale jejich definitivní naděje srazila nedlouho po začátku finálního poločasu svým druhým gólem v utkání Šárka Brázdová - 3:0.

O několik okamžiků později se navíc měnilo skóre znovu, Johana Jeřábková dokázala přesnou hlavičkou potrestat nejisté vyboxování míče Havlíkovou po rohovém kopu - 4:0. V 78. minutě ale zahrozily i hráčky Pardubic, na Pižlovou se řítila Urbancová, ale liberecká brankářka si čisté konto vzít nenechala a skvělým zákrokem vyrazila balón na rohový kop.

Střetnutí uzavřela v samotném závěru Julie Fritzová, která nekompromisně prostřelila gólmanku Pardubic ranou k bližší tyči - 5:0. Slovaňačky tak ukořistily první a zároveň velmi důležité body do tabulky, v příštím kole narazí na silné Slovácko.

Jan Dvořák (FC Slovan Liberec): Šli jsme do utkání s tím, že chceme napravit to, co se nám nepovedlo v posledních dvou duelech, chtěli jsme jednoznačně vyhrát, to jsme dokázali, dokonce jsme spokojeni i s předvedenou hrou, i když branku jsme mohli inkasovat, takže defenzivní řady mají určité rezervy, ale v celkovém součtu bych hodnotil duel pozitivně.