FC Slovan Liberec | Ani během reprezentační pauzy juniorka nezahálí, v sobotu vyzve Jihlavu
02.09.2016

Ani během reprezentační pauzy juniorka nezahálí, v sobotu vyzve Jihlavu

Liberec – Přestože probíhá reprezentační přestávka, i tento víkend můžete vyrazit na utkání Slovanu. V sobotu se totiž v přesunutém kole představí na Městském stadionu juniorka proti Jihlavě. Přijďte naše mladíky podpořit!

Po zaváháních vysoká výhra

Juniorka se již v této sezoně s Jihlavou utkala a druhý vzájemný zápas měl být původně na pořadu dne začátkem prosince. Vzhledem k nevyzpytatelnému počasí v té době však bylo 16. kolo přesunuto již na tento víkend. Slovan se tak podruhé během sedmi dnů představí na Městském stadionu.

V pondělí zde hostil Příbram, s níž to dlouho vypadalo na tuhou vyrovnanou bitvu. Po poločase svítilo na světelné tabuli skóre 0:0, pak však juniorka nasázela čtyři branky během 17 minut a nakonec zvítězila 4:2. Díky tomu se se sedmi body posunula v tabulce Juniorské ligy na devátou příčku a napravila zaváhání z předchozích týdnů.

Jihlava? Čtyři kola bez bodu

Něco podobného by v Jihlavě také potřebovali. V prvním kole si sice tým z Vysočiny poradil s Viktorií Plzeň, to ale zatím bylo ze strany tohoto týmu vše. Ve druhém kole podlehli Jihlavští Slovanu a od té doby už neposbírali do tabulky ani jeden bod. A co hůř, během zmíněných čtyř zápasů vstřelili pouze jediný gól. Co do ofenzivy je na tom v soutěži hůře pouze Třinec.

Jihlava po zápase s naším týmem podlehla na venkovní půdě pražské Slavii 0:2, o týden později pak nestačila na Hradec Králové poměrem 1:2. Zvednout se Vysočina chtěla proti Teplicím, které byly do té doby bez bodu, místo toho ale přišel debakl. Ze severu Čech se vracela s přídělem 0:4.

První duel vyšel lépe Slovanu

V dosavadních vzájemných duelech se zatím vedlo lépe Jihlavě, která ovládla tři duely. Dvakrát se radoval náš tým, který však navíc zvládl také první letošní vzájemný duel. Dlouho vyrovnané utkání bylo ještě čtvrt hodiny před koncem stále 0:0, v 80. minutě však Jan Šulc zařídil těsné vítězství Slovanu.

Dokáže tento počin v sobotu juniorka zopakovat? To se dozvíme od 13 hodin na Městském stadionu. Přijďte juniorku podpořit!