FC Slovan Liberec | Já už jsem se snažil jen míč dobře umístit, říká po prvním ligovém gólu Horský
11.02.2024

Já už jsem se snažil jen míč dobře umístit, říká po prvním ligovém gólu Horský

Adam Žatečka
Liberec - Do prvního jarního utkání zasáhl i Filip Horský. Mladý útočník, který hostuje v našem týmu ze Slavie, nastoupil v 76. minutě a stačily mu čtyři minuty na to, aby se prosadil. Připsal si svůj první ligový gól a dopomohl k výhře 2:0.

„Nesmírně si té branky vážím, čekal jsem na ni dlouho.“

Trenér Luboš Kozel zvažoval, zda nedat Horskému, při sobotním utkání šanci v základní sestavě. Nakonec se ale rozhodl nechat si ho jako žolíka, to se pak ukázalo jako dobré rozhodnutí. „Trenér mi říkal, že mám podržet balóny, něco si vytvořit a dát gól,“ říkal Horský s úsměvem. Jednalo se o jeho premiérovou ligovou trefu. „Pro útočníka je vždy dobré, když góly dává, než když je nedává a trochu se tím trápí, jako jsem to měl já,“ vysvětlil liberecký forvard.

Jak popsal svůj gól? Co říkal na atmosféru, nebo jak se tým těší na zápas na pražské Letné? Na tyto a další otázky odpovídal nový prvoligový střelec ve videu přiloženém níže.