FC Slovan Liberec | Jsem šťastný, že jsem zpátky ve Slovanu. Fotbal mě tu hodně baví, těší kanonýra Frimmela
Menu Další Zavřít Zavřít
25.03.2015

Jsem šťastný, že jsem zpátky ve Slovanu. Fotbal mě tu hodně baví, těší kanonýra Frimmela

Lukáš Michalík
Liberec - Talentovaný útočník Denis Frimmel na sebe už v loňském roce upozornil kvalitními výkony v Juniorské lize. Na prahu letošní sezony po něm sáhl druholigový Kolín, na hostování v posledním celku Fotbalové národní ligy ale mladý střelec příliš šancí nedostal. V zimě se tak odchovanec brněnské Zbrojovky vrátil zpět do Slovanu, kde nastupuje v juniorce a v Plzni si navíc připsal také druhý ligový start v dresu áčka.

Denisi, v Plzni jsi po dlouhé době nastoupil ke svému druhému ligovému zápasu v dresu A-týmu. Jak sis utkání užil?
Zápas jsem si užil hodně, ono to ani jinak nešlo. Hrát proti Plzni a ještě před takovou diváckou kulisou byl pro mě veliký zážitek.

Na hřiště jsi vběhl za stavu 2:0 pro Plzeň. S jakými pokyny tě trenér Vavruška poslal na hřiště?
Trenér mě žádnými zvláštními pokyny nezatěžoval. Jen mi řekl, že jdu hrát do útoku vedle Šuryho, ať jsem svůj a hraji v klidu to, co umím. Pak mi popřál hodně štěstí a poslal mě na hřiště.

Plzeň, i vlivem únavy z náročného programu, v utkání nepůsobila tak přesvědčivým dojmem jako v předešlých zápasech. Nešlo z toho vytěžit více?
Těžko říci. Plzeň je velmi kvalitní mužstvo, ale nebýt dvou standardních situací, byli bychom blízko bodu.

Kdy ses dozvěděl, že s mužstvem do Plzně odcestuješ? Myslíš si, že ti k nominaci pomohl dobrý výkon a vstřelený hattrick v utkání juniorky s Varnsdorfem?
Dozvěděl jsem se to na pátečním tréninku juniorky. Ano, je možné, že i ty vstřelené góly mi k nominaci pomohly.

Minulý půlrok jsi strávil na hostování v druholigovém Kolíně, kde sis ale připsal pouze několik desítek odehraných minut. Z jakého důvodu si nedostal více příležitostí?
Tak na tuto otázku jsem se ptal mnohokrát i sám sebe, ale nikdy jsem nepřišel na odpověď. Opravdu nevím, proč jsem nehrál víc. Trenér mě chválil na trénincích, párkrát mi i slíbil, že budu hrát, ale pak z toho vždy nějak sešlo. Když jsem šel hrát za farmu, vždy jsem vstřelil gól a připsal si i asistence. Po návratu k týmu jsem byl zase chválený trenérem, ale k tomu, abych nastoupil od první minuty za Kolín, to nestačilo. S čistým svědomím ale můžu říci, že jsem pro to odvedl maximum. To, že to nevyšlo, je věc druhá.

Jak hodnotíš zkušenost s Fotbalovou národní ligou? Už jsi nakousl starty za farmu Kolína, třetiligový Vyšehrad, v nichž se ti dařilo. Jak bys porovnal kvalitu soutěže například s Juniorskou ligou?
I přesto, že jsem toho tolik neodehrál, tak tu zkušenost musím hodnotit kladně. Myslím, že mi to dalo hodně. Spíše po mentální stránce, než po fotbalové, ale i tak jsem za to rád. Za Vyšehrad jsem odehrál dvě utkání, dal jsem dva góly a připsal si tři asistence. Třetí liga je oproti Juniorské lize mnohem tvrdší, je tam více osobních soubojů. Hráči jsou zkušenější a neztrácejí tolik míčů, ale Juniorská liga se zase hraje ve větším tempu, což mi vždy pomohlo ke konci utkání, kdy ostatním docházely síly.

Od nového roku jsi zpátky ve Slovanu. Jak jsi přijal možnost vrátit se k Nise?
Jsem velice šťastný, že jsem zpátky ve Slovanu. Užívám si tu každý den a fotbal mě tu hodně baví. Teď budu dělat maximum pro to, abych tu zůstal co nejdéle.

Juniorský tým nově vede trenér Čapek, jak se ti trénuje pod novým realizačním týmem?
Pod novými trenéry se mi trénuje dobře. Řekl bych, že po jejich příchodu se nic zásadního nezměnilo. Tréninky jsou velice podobné a náš přístup k nim je stejný jako pod trenérem Vavruškou.

Mužstvu se na jaře poměrně daří. S jakým umístěním byste na konci sezony byli spokojeni?
Myslím si, že jsme měli povedený vstup do jarní části a věříme, že v dobrých výkonech budeme nadále pokračovat. V tabulce bychom chtěli skončit co nejvýše to půjde. Kam až jsme schopni se vyšplhat, ale uvidíme až na konci sezony.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Suez ČSOB
Mediální partneři
Rádio Impuls Náš region