FC Slovan Liberec | Junioři Slovanu se vydávají do Varnsdorfu, dokáží blízkého soupeře přehrát
16.03.2014

Junioři Slovanu se vydávají do Varnsdorfu, dokáží blízkého soupeře přehrát

Liberec – Již potřetí v průběhu nedávno odstartované jarní části Juniorské ligy vyjíždějí junioři Slovanu k venkovnímu zápasu. V pondělí 17. března je od 14:30 čeká duel s Varnsdorfem, týmem ze dna tabulky. Naplní Liberec roli favorita a potvrdí dobrou formu na cizích hřištích?

FK Varnsdorf U21

Varnsdorfský celek si vede zhruba tak, jak se od nováčka soutěže čekalo. Po většinu sezony bojuje ve spodních patrech tabulky, i tak však občas dokáže potrápit některé favority. Příkladem budiž vítězství nad Slavií v úvodu ročníku.

Ani tak ovšem zatím nestačí výkony tohoto celku k lepšímu než dvacátému místu, za ním už jsou pouze beznadějně poslední Pardubice. Varnsdorf trápí především děravá obrana, jedná se o celek s nejvyšším počtem obdržených branek, konkrétně 66. Na jaře však zatím nemá vůbec špatnou formu, po dvou vítězstvích a jedné prohře dohánějí ztrátu na týmy před sebou.

První vzájemné utkání s Libercem pro varnsdorfské mladíky nedopadlo dobře. Již po jedenácti minutách prohrávali 0:2, před závěrečným hvizdem pak inkasovali ještě dvakrát a nakonec tak prohráli o čtyři branky. Zajímavostí je, že se jedná dosud o nejvíce gólů, kolik dokázala juniorka Slovanu v probíhajícím ročníku nastřílet.

Nejlepším kanonýrem Varnsdorfu je po 25 odehraných kolech Jan Černý, který se postaral o pět branek. Následuje ho David Halbich, jenž má na kontě o jeden zásah méně. Celkem udržel tento tým v sezoně tři čistá konta, která se rozdělila mezi Patrika Kloudu s dvěma nulami a Viléma Fendricha.

Poslední zápas FK Varnsdorf U21:

FC Viktoria Plzeň U21 – FK Varnsdorf U21 1:0 (0:0)

Branky: 38. Veselinović.

ŽK Varnsdorfu: Halbich.

Rozhodčí: Kotalík – Urban, Janoch.

Sestava Varnsdorfu: Klouda – Filip, Čurgali, Ruszó (85. Vomáčka), Šimoník, Černý, Polanský, Cana, Mpong (59. Knížek), Spáčil (46. Prieložný), Halbich.

FC Slovan Liberec U21

Liberci se donedávna na jaře dařilo stoprocentně, po výhrách nad Brnem a Pardubicemi se pohybovali na třetím místě v tabulce, minulý týden však junioři nezvládli první domácí utkání jarní části a podlehli Baníku Ostrava 1:3. Kvůli tomu spadli na čtvrtou příčku, ale na první Slavii stále ztrácejí pouze čtyři body.

V utkání proti Ostravě doplatil Slovan na špatné vstupy do obou poločasů. Inkasovali hned v šesté minutě, a přestože dokázal Denis Frimmel ještě v první půli vyrovnat, krátce po změně stran opět prohrávali, když nařízený pokutový kop proměnil hostující Holzer. Když pak po více než hodině hry přidal třetí gól Jakub Šašinka, bylo o výsledku rozhodnuto.

Vinou tří obdržených branek přišli Liberečtí o titul nejlépe bránícího týmu v celé Juniorské lize, Přesto je jejich defenziva velmi efektivní. Vždyť ve více než polovině odehraných zápasů udrželi svěřenci Davida Vavrušky čisté konto. I díky tomu Ondřej Kolář nadále vévodí ligové tabulce vychytaných nul. Je pouze škoda, že se stejně nedaří Slovanu také v koncovce, nejlepšími kanonýry totiž i nadále zůstávají Djika Douglas a Martin Jánošík se čtyřmi brankami.