FC Slovan Liberec | Juniorku čeká v Hradci klíčový souboj, dotáhne se na elitní šestku?
Menu Další Zavřít Zavřít
03.03.2018

Juniorku čeká v Hradci klíčový souboj, dotáhne se na elitní šestku?

Redakce
Liberec - Po kanonádě z minulého týdne čeká naši juniorku důležitý zápas na hřišti Hradce Králové. V neděli od 10 hodin budou naši mladíci bojovat o další přiblížení k elitní šestce. Povede se jim zvítězit?

Boj o šestku pokračuje

Úvod jarní části sezony se z pohledu naší juniorky nese v jasném duchu. Cílem je posunout se do elitní šestky, kterou čeká následná nadstavbová část o titul. Zbylá šestice si naopak zahraje s čtyřmi méně úspěšnými celky z moravské části soutěže o konečné umístění.

Po kanonádě, kdy rozstříleli naši junioři České Budějovice 7:0, se tři kola před koncem základní části dostal Slovan na dostřel tří bodů od šesté příčky. Právě v neděli se tak může náš tým posunout do kýžených vod. V cestě však stojí těžká překážka.

Třetí tým tabulky

Hradec Králové, na jehož půdě se Slovan v neděli představí, je totiž aktuálně třetím týmem tabulky. O její vyrovnanosti svědčí fakt, že na Votroky v současné chvíli naši mladíci ztrácejí pouze pět bodů. Na podzim Východočeši několikrát zaskočili i výrazné favority, jako například v říjnu, kdy zvítězili na hřišti Sparty.

Do jarní fáze vstoupili porážkou s Viktorií Plzeň, která je pouze jediný bod za Hradcem. Před týdnem už se jim ovšem vedlo mnohem lépe, když zvítězili nad Příbramí 3:1. Pro oba týmy půjde nyní o nesmírně důležitý duel.

Klíčový zápas sezony?

Pokud by Hradec Králové zvítězil, mohl by si definitivně zajistit postup do nadstavby o titul. Slovan se však může dotáhnout na šestou Mladou Boleslav a rázem by byl jen dva body za Votroky. Ve dvou závěrečných kolech už pak naši juniorku čekají pouze Jablonec a Dukla, tedy týmy z nejnižších příček.

Kdo bude v zlomovém souboji úspěšnější? To se dozvíme v neděli od 10 hodin.

Historická tabulka vzájemných zápasů v Juniorské lize

FC Slovan Liberec FC Hradec Králové
11 ZÁPASY 11
4 VÝHRY 5
1 REMÍZY 1
14 VSTŘELENÉ GÓLY 15

Poslední vzájemný zápas v Juniorské lize

FC Slovan Liberec – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

Branky: 41. Miker, 60. Shejbal, 65. Brokeš.

Rozhodčí: Slabý – Koval, Novák.

ŽK: Baláž – Krátký, Martinec.

Slovan: Kolář – Ulbrich, Prokš, Blažek, Písačka, Petr (73. Baláž), Heppner, Kazda (81. Šustek), Dvořák, Michalec (67. Kristian), Gembický.

Hradec: Vízek – Miker, Trávníček (81. Střelec), Brokeš, Krátký, Shejbal, Kundrt, Bexigas (38. Vukčevič), Martinec, Vlkanova (70. Chocholatý), Jukl.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Kerda sport K.H.T. EL.
Mediální partneři
Kalendář Liberecka Liberecká drbna