FC Slovan Liberec | Když jsem nastupoval, měl jsem husí kůži, říká Lukáš Vácha
Menu Další Zavřít Zavřít
10.09.2017

Když jsem nastupoval, měl jsem husí kůži, říká Lukáš Vácha

Jaroslav Vondrák
Liberec - Záložník Lukáš Vácha oblékl dres libereckého Slovanu po pěti letech strávených ve Spartě, kam ze severu Čech v roce 2012 zamířil. Obnovenou premiéru zažil v utkání s Plzní, když v 59. minutě vystřídal Zdeňka Folprechta. Bohužel, ani záložník s reprezentačními zkušenostmi nedokázal průběh utkání zvrátit. „Zápas se nám nepovedl, ale cením si toho, že jsme nesložili zbraně a bojovali až do konce," hodnotí sobotní zápas Vácha.

Jaké máš pocity po prvním utkání v dresu Slovanu?

Nehodnotí se mi to jednoduše, zápas jsme si představovali jinak. Byla to pro mě trochu trpká premiéra.

Co bylo hlavní zbraní Plzně?

Dařilo se jim hrát na brejky a rychlé protiútoky, což nám dělalo problémy. Dobře se na to připravili a také se jim podařilo nás potrestat dvěma brankami už v první půli. Síla Plzně je samozřejmá a myslím, že vyhráli zaslouženě.

Vidíš v zápasu nějaká pozitiva?

Kladně hodnotím to, že jsme se ani za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali až do konce. Podařilo se nám vytvořit si i solidní příležitosti. Na druhou stranou jsme jim tím trochu otevřeli naši obranu, což potom vedlo k třetí brance.

S jakým úkolem tě trenér Trpišovský poslal do hry?

Trenér reagoval na průběh utkání už tím, že na hřiště poslal Matěje Pulkraba. Můj úkol byl hru trochu zklidnit ve středu pole, protože než jsem nastoupil, tak to bylo nahoru dolů.

Co říkáš na bouřlivé přijetí libereckých fanoušků?

Moc si toho vážím. Když jsem nastupoval, tak jsem měl husí kůži. Ale bylo to samozřejmě příjemné. Jsem rád a moc jim děkuju.

Vyhovuje ti styl trenéra Trpiškovského, který nabádá tým k aktivní hře a napadání soupeře?

Liberec je třetí v tabulce a myslím, že tam není náhodou. Proti Plzni to byl výpadek, který nás stál tři body a dostali jsme tři góly. Ale už je to za námi, musíme se z toho poučit a jít dál.

Jak jsi se sžil se spoluhráči v kabině?

Skoro všechny tady znám, protože jsem proti nim hrál. S některými jsem tady ještě tenkrát hrál. Než úplně zapadnu, tak to ještě chvilku potrvá, ale je tu skvělá parta a těším se až se dobře poznám se všemi spoluhráči.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Armex Energy Železářství Letná
Mediální partneři
Liberecká drbna Rengl