FC Slovan Liberec | MOL Cup pokračuje 3. kolem, Slovan se představí v Hodoníně
Menu Další Zavřít Zavřít
19.09.2017

MOL Cup pokračuje 3. kolem, Slovan se představí v Hodoníně

Redakce
Liberec - Už ve středu čeká naše hráče utkání 3. kola MOL Cupu. Vyrazí k němu na pořádnou cestu, vždyť Slovan zavítá až do dalekého Hodonína. Jak si proti celku z hranic se Slovenskem tým trenéra Trpišovského povede?
Hodonínský celek za sebou nemá příliš dlouhou historii. Založen byl v roce 1994, nicméně jeho mužský tým začal nastupovat až od sezony 2007/08 ještě pod názvem FK Šardice "B". Po dvou letech byl přejmenován na Regionální středisko mládeže Hodonín-Šardice a přes další změnu na RSM Hodonín se v roce 2014 dočkal současného názvu, FK Hodonín.

Od sezony 2010/11 nastupoval Hodonín v divizi, v minulém ročníku se pak poprvé v historii probojoval do třetí nejvyšší soutěže - MSFL. V ní si zatím jako nováček vede velmi solidně, po sedmi kolech mu s devíti body patří osmá příčka.

V prvním kole MOL Cupu letos zdolal divizní Tasovice, které porazil 4:1. Ve druhém kole se pro změnu vytáhl proti druholigovým Vítkovicím, jež zdolal 1:0. Nyní se pokusí stejným způsobem zvládnout také střetnutí se Slovanem.

Hodonín chce favorita zaskočit

"Proti ligovému týmu nemáme co ztratit. Pod tlakem bude spíš Liberec," očekává hodonínský asistent trenéra Vladimír Malár, a doufá: "Pokud zvládneme prvních patnáct, dvacet minut, můžeme favorita potrápit.

V podobné pozici už tým trenéra Trpišovského nastupoval také na hřišti divizní Dobříše, s níž změřil síly v rámci druhého kola poháru. Na půdě středočeského celku si tehdy vytvořil řadu gólových příležitostí a před kulisou přibližně 1600 diváků zvítězil 3:0.

Také tentokrát se v Hodoníně jistě budou domácí moci spolehnout na bouřlivou fanouškovskou kulisu. "Co mám informace, mělo by přijít hodně lidí," uvedl na klubovém webu Hodonína asistent Malár.

Jak si Slovan na jihu Moravy povede? Utkání se odehraje na hřišti U Červených domků v Hodoníně od 16 hodin.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
Pregis Immergas
Mediální partneři
Rengl Rádio Černá Hora