FC Slovan Liberec | Náš výkon se zlepšuje. Ale hlavně potřebujeme body, ví trenér Trpišovský
11.03.2017

Náš výkon se zlepšuje. Ale hlavně potřebujeme body, ví trenér Trpišovský

Dominik Jakubec, Marek Kratochvíl
Plzeň - Zápas v Plzni Slovanu žádné body nepřinesl. Rozhodla o tom vlastní branka v závěru prvního poločasu. "S odvedeným výkonem jsem veskrze spokojen, ale i tak se vracíme poraženi," smutní trenér Jindřich Trpišovský.

Jak se vám utkání hodnotí?
Mrzí mě, že jsme prohráli ze standardní situace. Pokud Plzeň měla nějaké šance, měla je jen ze standardních situací. I to břevno bylo po rohovém kopu. Naše hráče mohu víceméně pochválit, kromě pasáže asi od dvacáté do čtyřicáté minuty, kdy jsme nebyli tak aktivní, jak jsme chtěli. Nakonec jsme se kvůli standardním situacím dostali pod tlak a z toho pramenila také branka.

Poté jste ale dokázali soupeře zatlačit.
Myslím, že jsme ve druhém poločase po většinu času sahali po vyrovnání, ale nedokázali jsme využít ani jednu svoji příležitost. S výkonem mužstva jsem spokojen, i se střídajícími hráči, ale zkrátka jsme se opět neprosadili. To mě velmi mrzí.

Co jste říkal na situaci před jedinou brankou, kdy se Krmenčík z ofsajdu zapojil do souboje s Kúdelou?
Já to viděl jen v reálu, ještě jsem neměl příležitost si to rozebrat. Ale prý je tam nějaký dvojitý výklad pravidel, že když se hráč nějak zapojí nebo nezapojí... Pořádně si v tom nejsem jistý. Z informací, co mám, mi půlka lidí říká, že to ofsajd byl a půlka že ne. Spíš mě mrzí ta standardní situace, protože si myslím, že to faul nebyl. Většinu standardek jsme uskákali dobře, ale z této jsme dostali branku.

Může pro vás být před utkáním se Slavií alespoň předvedený výkon určitou vzpruhou?
Výkon možná je vzpruhou, ale když nemáte body... Samozřejmě můžeme být spokojeni s tím, jak jsme se tu prezentovali. Ale nějaké situace jsme rozhodně mohli využít líp a dát gól, když už se dostaneme před gólmana. Někdy jsme to i překombinovali. Stojím si za tím, že se každým dnem zlepšujeme, což bylo v Plzni i vidět. Nebyli jsme daleko od toho, abychom si bod odvezli, příslib to určitě je. Ale hlavně potřebujeme body. Teď nás čeká Slavia a někteří hráči nebudou moci nastoupit, nebude to snadné.

Je na týmu podle vás vidět čím dál větší sehranost?
Koukal jsem se, že jsme na podzim doma prohráli s Plzní 1:2. Porovnal jsem základní sestavy a koukal jsem, že tam byli shodní snad jen dva hráči. I v tom vidím příslib, že už se po tom opětovném skládání týmu nové mužstvo pomalu chytá. Kluci ukazují, že jsme nesáhli vedle. Je to pro ně velmi těžké, protože zhruba pět kluků ze sestavy je tu snad měsíc. Hlavně nám pořád chybí góly. Musíme pořád pokračovat v naší práci.

V jaké náladě tedy odjíždíte z Plzně?
Nechci, aby to vyznělo, že jsem spokojen. Odjíždíme poražení a bez vstřelené branky. Ale zároveň jsme soupeře kousali do poslední chvíle a nevzdali jsme se. V Plzni to nikdy není jednoduché, je těžké si tu vytvořit nějaký tlak. Mužstvo skládáme za pochodu a já z něj mám dobrý pocit. S naším výkonem mohu být spokojen, gradovali jsme v průběhu utkání. Když jsme tu hráli naposledy, dostali jsme se pod takový tlak, že jsme nevylezli z vápna. Jsem rád, jak se hráči prezentují. Ale kazí nám to výsledek.